Новини    21 серпня 2018 11:28

Виробники картоплі: В Україні має працювати єдина класифікації садивного матеріалу


Вітчизняні виробники картоплі важають, що в Україні має працювати єдина класифікації садивного матеріалу, яку доцільно повністю запозичити з європейського законодавства. Про це йшлося під час засідання робочої групи з гармонізації європейського та українського законодавства в галузі насіннєвої картоплі. Про це йдеться у повідомленні Української асоціації виробників картоплі.

Зокрема, йшлося про «Базовий садивний матеріал (клас S /супер-супер еліта/, клас SE та E /супереліта та еліта/), сертифікований садивний матеріал (клас А та В / 1, 2-а репродукція (перше, друге покоління після еліти)).

Учасники заходу запропонували підвищити вимоги щодо кількості років вирощування для всіх класів садивного матеріалу.

«Якщо в ЄС однією з вимог є обмеження числа поколінь, включаючи добазове (на полі) та базове повинно на рівні 5-ти, 6-ти, 7-ми років, то в Україні радять скоротити термін цей термін до 4-х, 5-ти і 6-ти років відповідно для кожного класу з урахуванням реальних кліматичних особливостей і невисокого рівня насіння, що час од часу надходить у країну», – інформують в асоціації.

Також фахівці в галузі картоплярства вважають неприпустимим скорочення відсотку наявності в насіннєвій картоплі зовнішніх ознак пошкоджень, зокрема деформованих і пошкоджених бульб, до 3,0 % за масою, але все одно погодилися змінити цю вимогу з колишнього допуску в 8% до 5% для високих класів репродукціїіна рівні 8% для 2-ї репродукції.

Суперечливим виявилося питання щодо дозволу присутності в садивному матеріалі навіть невисокого відсотку чорної ніжки, парші, гнилей. Категорично проти лібералізації наявних вітчизняних стандартів по цим питанням висловились проф. Бикін А. (ТОВ «Біотех») і канд. с.-г. наук Тарасенко О. (ТОВ «Адама Україна»). Решта учасників диспуту підтримали ідею запозичення європейських практик. Вирішено з особливо серйозних питань звернутися за консультацією до фітопатологів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...