Новини / Кооперативи     05 червня 2019 11:08

Віктор Шеремета: Одна з переваг фермерських кластерів – можливість подаватися на гранти

Від створення фермерських кластерів виграють не лише його учасники, а й агросектор у цілому. При цьому створення кластерів не вимагає значного фінансування, а базується насамперед на організаційних змінах. На перспективності цієї форми господарювання наголосив Віктор Шеремета.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

На семінарі «Інструменти побудови моделей формування ланцюгів доданої вартості задля сталого розвитку сільських територій», який пройшов у рамках «Агро-2019», заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета відзначив, що в Україні «почала розвиватися кластерна форма організації, фундаментом якої є фермерські господарства».

Читайте: Кооператив із кластером у 100 тис. га або як Вілія створює найпотужніше фермерське об’єднання України

Віктор Шеремета виділив ключові переваги кластерної моделі:

  • можливість економити на масштабі, спільно закуповуючи великі партії необхідних ресурсів або замовляючи дослідження чи наукові розробки;
  • можливість подаватися на гранти для вирішення колективних проблем;
  • можливість будувати спільну логістичну інфраструктуру та просувати вироблену продукцію на внутрішньому і зовнішньому ринках.

Необхідна умова успішності кластерної моделі

Щоб стати успішним, кластер має охоплювати, крім фермерських господарств, інші агропідприємства, переробні компанії, дорадчі служби, дослідні інститути, кредитні спілки, торгові мережі тощо.

Landlord раніше повідомляв про те, що за 20 км від Львова місцеві фермери організували туристичний кластер «Горбогори» і таким чином розвивають свій агробізнес, а також територію, де вони працюють. Приваблюють туристів власною оригінальною продукцією, екскурсіями на свої господарства та велосипедними прогулянками.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі