Аналітика

Відволікаючий маневр. Для чого насправді Китай збільшує імпорт зернових?

Про це повідомляє Bloomberg.

Девід Фіклінг, оглядач видання, пише, що в жодній країні світу не існує таких високих мит як у Китаї на американську пшеницю та кукурудзу. Китайська сторона пояснює це продовольчою безпекою й надає мінімальну 1% квоту, яка не покриває всіх можливостей імпортерів. Водночас сама максимально експортує дешеву продукцію, підриваючи інші економіки світу.

За рисові культури, пшеницю та кукурудзу Китай стягував 65% збір, який тепер може стати 90%. При цьому, в Пекіні ще є власний 25% збір на імпортну продукцію. Відтак – іноземна продукція не зможе конкурувати з місцевою.

ЧитайтеСША, Швейцарія та Бельгія. Найбагатші домогосподарства світу (ІНФОГРАФІКА)

Обіцянки Китаю купувати більше іноземних товарів можуть бути дотримані, але стосуватимуться скоріше сировинного виробництва, нафти та сільськогосподарської продукції. Збільшення імпорту можливе за рахунок розширення квот для інших країн чи зниження митних ставок. Якщо це станеться, то суттєво вплине на весь світовий ринок зернових.

Однак, експерти вважають, що обіцянки розширити імпорт зернових – замилювання очей у вирішенні інших питань, через які й почалося торговельне протистояння – крадіжки передових технологій, кібершпигунства та права власності. Такий собі подарунок, аби не вирішувати проблему.

ЧитайтеЩо гірше – посуха чи торнадо: найдорожчі природні катастрофи США (ІНФОГРАФІКА)

Торговельне протистояння Китаю та США почалося весною 2018-го. Тоді президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що рекордно підвищить мита на понад 1300 найменувань китайської продукції, аби зберігався баланс. Річ у тім, що на його думку, США забагато купує в Китаю, тим самим інвестуючи економіку іншої країни. У відповідь Китай об’єднався з Європою. Ситуацію також ускладнили численні шпигунські скандали щодо крадіжок китайцями американських технологій.

Як раніше повідомляв Landlord, під час переговорів між США та Китаєм на початку січня сторонам вдалося зблизити позиції у сферах енергетики та сільського господарства, проте з більш складних питань залишилися розбіжності.

До старту січневих переговорів Китай зробив низку поступок США: відновив закупівлю сої, тимчасово знизив тарифи на американські автомобілі, обіцяв відкрити свої ринки для більшого обсягу іноземних інвестицій.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку