Новини / Фінанси     08 березня 2023 11:11

Відмивав гроші грального бізнесу: НБУ ліквідував “Айбокс банк”


Національний банк ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати АТ “Айбокс Банк” з 7 березня 2023 року.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Як повідомляється, банк позбавили ліцензії через систематичне порушення вимог законодавства у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового знищення.

Зазначається, що “Айбокс Банк” неналежним чином перевіряв клієнтів-надавачів послуг з організації та проведення змагань зі спортивного покеру, ризик ділових відносин з якими є високим.

Також банк неналежно розробляв та впроваджував внутрішні документи з фінмоніторингу з урахуванням вимог законодавства, результатів національної оцінки ризиків та оцінки ризиків, притаманних його діяльності.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Протягом останніх двох років до банку неодноразово застосувалися заходи впливу через порушення у сфері фінмоніторингу: накладав штрафи, зупиняв здійснення окремих видів здійснюваних операцій (двічі), відстороняв посадових осіб від посади, видавав письмове застереження (двічі).

В НБУ повідомили, що кожен вкладник банку отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування в повному розмірі.

Сьогодні зранку в офісах “Айбокс-банку” тривають обшуки. Працює СБУ спільно з Нацбанком та БЕБ. Правоохоронці розслідують участь “Айбокс-банку” у відмиванні грошей грального бізнесу.

Monobank вже вирішив проблему з поповненням карток, що виникла вчора через зупинку роботи IBOX

Тепер поповнити картку готівкою можна:

  • в терміналах мережі EasyPay та City24;
  • у касах Універсал Банку, А-Банку, Укргазбанку.

Нагадаємо, Національний банк України проводить перевірки та готує заходи щодо дев’яти банків, які, можливо, застосовували схеми по ухиленню від сплати податків учасниками грального ринку. Через вивід таких коштів росіяни, зокрема здійснюють фінансування тероризму в Україні. Ці факти наразі перевіряє СБУ.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також