Новини    01 березня 2023 16:22

Нацбанк перевіряє дев’ять банків на відмивання коштів грального бізнесу

Через вивід таких коштів росіяни, зокрема здійснюють фінансування тероризму в Україні

Національний банк України проводить перевірки та готує заходи відносно дев’яти банків, які, ймовірно, застосовували схеми з ухилення від сплати податків учасниками грального ринку. Про це заявила членкиня парламентської тимчасової слідчої комісії (ТСК) по роботі грального бізнесу, керівник комітету Верховної Ради з фінансів Ольга Василевська-Смаглюк у Telegram.

Так, загальний оборот у гральному бізнесі сягає 180 млрд грн, але до бюджету доходять крихти, в 2022 році сплачено лише 730 млн грн податків. Ухилятися від оподаткування цьому бізнесу допомагають недоброчесні суб’єкти первинного фінмоніторингу банків, створення певних програмно-апаратних механізмів банків, підміна платіжних документів, міскодинг, створення сайтів-дзеркал.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нелегальний обсяг грошей перевищує 54 мільярди гривень, які потім виводяться на зарплати в конвертах, чорне зерно тощо.

В оборудках задіяні були дев’ять банків, щодо яких Нацбанк зараз проводить перевірки та вживає заходи впливу, зазначила Смаглюк.

Через вивід таких коштів росіяни, зокрема здійснюють фінансування тероризму в Україні. Ці факти наразі перевіряє СБУ.

Нагадаємо, з 21 жовтня Національний банк запроваджує новий інструмент, який дасть змогу громадянам захистити свої гривневі заощадження від ризику курсових коливань, а НБУ – зберегти міжнародні резерви.

Правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних, а також продовжити підвищення нормативів формування банками обов’язкових резервів.

Національний банк України (НБУ) отримав можливість розпочати примусову реалізацію майна ТОВ “Станіславська торгова компанія” – земельної ділянки в Яремче Івано-Франківської області – в рахунок погашення заборгованості за стабілізаційними кредитами збанкрутілого банку “Фінансова ініціатива” Олега Бахматюка.

На початку повномасштабного вторгнення існував великий ризик колапсу української банківської системи. Попри це, за підсумками 2022 року, більшість банків в країні встояли, а деякі навіть змогли покращити показники у порівнянні з 2021 роком та увірватися у десятку найприбутковіших фінустанов.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...