Новини / Фінанси     10 березня 2021 10:30

Від початку програми «5-7-9%» вже видано понад 10 тис кредитів

Загальний обсяг фінансування, що було залучено підприємцями за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» склав 24 млрд грн. Найбільше кредитів залучено сферою АПК

Від старту програми банки-учасники видали 10 009 кредитів на загальну суму 24  млрд грн. З них 12,9 млрд грн – рефінансування попередньо отриманих позик, 4,3 млрд грн підприємці отримали на капітальні інвестиції та 6,7 млрд грн в якості антикризових кредитів на поповнення оборотних коштів під 0%. Як і раніше, найактивнішими учасниками програми є представники сільського господарства, а за регіональною класифікацією лідерами залишаються Львівська, Харківська, а також Київська області. Про це повідомили у прес-службі міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

У розрізі галузей структура залучення фінансування виглядає наступним чином:

  • сільське господарство – 54%;
  • торгівля та виробництво – 19%;
  • промислова переробка – 15%;
  • інші – 12%.

ЧитайтеЦіна на українську соняшникову олію сягнула майже $1700/т

«Щотижня ми фіксуємо позитивну динаміку програми «5-7-9%». Сьогодні маємо черговий рекорд: за минулий тиждень було видано 519 кредитів на понад 1,4 млрд грн. Наразі найбільшим попитом користуються кредити на поповнення обігових коштів у рамках антикризової програми – кількість поданих заявок з пакетом документів на такі кредити за тиждень зросла на 1,2 млрд грн, що складає 54% від всіх поданих за минулий тиждень заявок з пакетом документів. Це позитивний сигнал, що свідчить про пожвавлення економічної активності», – зазначив міністр економіки Ігор Петрашко.

Крім того, за його інформацією, 749 млн грн від загальної суми укладених за останній тиждень угод складають антикризові кредити на поповнення оборотних коштів під 0%, 450 млн грн було видано на рефінансування попередньо виданих позик, а сума інвестиційних кредитів склала 180 млн грн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що уряд подвоїв ліміт компенсації за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також