Новини / Фінанси     24 лютого 2021 16:25

Уряд подвоїв ліміт компенсації за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»

Постанова про збільшення компенсації з 200 тис євро до 400 тис євро була ухвалена на сьогоднішньому засіданні кабінету міністрів

Кабінет Міністрів схвалив внесення змін до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва за програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Відповідна постанова була затверджена на засіданні уряду 24 лютого 2021 року.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, це рішення спрямоване на підтримку бізнесу та на подальший розвиток програми пільгового кредитування – за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» держава компенсує підприємцю частину кредитного навантаження, а розмір компенсації залежить від кількості створених робочих місць.

«Відтепер максимальна допомога-компенсація від держави для тих, хто отримав кредит минулого року, буде складати не 200 тисяч євро, а 400 тисяч євро. Це черговий крок до «дешевих грошей», які були недоступні малому та середньому бізнесу всі останні роки в Україні. Наше рішення також особливо важливе з огляду на коронакризу, яка несе додаткову невизначеність та витрати для підприємців», – зазначив Денис Шмигаль.

ЧитайтеНа агросектор припадає 54% усіх кредитів за програмою «5-7-9%»

Як повідомили у міністерстві фінансів України, від моменту старту програми «5-7-9%» уповноважені банки вже видали 8916 позик на загальну суму у 21,4 млрд грн. За останній тиждень було видано 161 кредит на загальну суму 1,3 млрд грн.

«Ми постійно в діалозі з бізнесом, чуємо їх запити і намагаємось оперативно реагувати. Знаємо, що деякі підприємства не могли скористатися програмою «5-7-9%», адже до цього за іншими програмами вже могли використати визначений державою ліміт підтримки у 200 тис євро», – додав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

За його словами, рішення розблокує проблему, з якою до цього стикалися аграрії, які, окрім «5-7-9%», є активними користувачами окремих державних програм підтримки АПК.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціни на пшеницю стабілізувались внаслідок послаблення морозів.

Читайте також