Новини / Думки     01 червня 2023 08:08

Від 1 липня ціна бензину зросте на 10 гривень – експерти


В Україні з 1 липня почнуть діяти довоєнні ставки ПДВ на пальне – вони зростуть з поточних 7% до 20%. Відповідно, здорожчають і, зокрема, бензин та дизель – за прогнозами, до 10 гривень за літр.

Про це пише 24 канал.

Здорожчання пального очікують не лише експерти та учасники ринку. Так, аналітики Національного банку зазначають: воно почнеться відразу в липні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Зі свого боку, паливний експерт Сергій Куюн зазначив: зростання цін не вплине на попит – оскільки потреба в переміщенні не зникне ні в звичайних людей, ні в бізнесу. Відповідно, очікувати зниження обсягів продажів після здорожчання пального не варто.

За словами Куюна, ціни зростуть різко. Так, він очікує, що:

  • бензин здорожчає на 10–11 гривень за літр;
  • дизель – на 8 гривень за літр;
  • автогаз – на рівні 3 гривень за літр.

Зі свого боку, експерт ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук в коментарі 24 Каналу назвав інші, однак все одно високі ціни. За його словами:

  • бензин здорожчає на 5–7 гривень за літр;
  • дизель – на 7 гривень за літр;
  • автогаз – на 3,5 гривні за літр.

Зростання цін на пальне потягне за собою здорожчання й інших товарів та послуг, вважають експерти. Косянчук пояснює: річ у тім, що “вартість нафтопродуктів закладена в собівартість всього на світі – від послуг перукаря до важкого машинобудування”.

Нагадаємо, з початку повномасштабної війни вартість бензину в Україні підскочила на 20-25 гривень за літр – ціни тепер стартують від 50 гривень. Проте, це ще не межа: Національний банк прогнозує, що пальне дорожчатиме й у 2023 році, щоправда, вже меншими темпами. Однак вартість бензину в нашій країні залишається однією з найнижчих у Європі. Найдешевший у світі бензин у Венесуелі – лише 0,02 долара за літр.

Раніше Landlord повідомляв, що Кабмін розробляє механізм для стримування цін на бензин.

Шість великих світових автовиробників домовилися до 2040 року перестати випускати машини із бензиновими двигунами.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також