Новини / Інвестиції / Фінанси     03 лютого 2023 13:05

Від 1 лютого розпочався прийом заявок на гранти за програмою єРобота у 2023 році


Українці, що хочуть отримати мікрогранти для започаткування чи розвитку свого бізнесу, з 1 лютого можуть подавати заявки на першу у 2023 році хвилю програми “Власна справа”.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства економіки України.

“Мікрогранти на старт або розвиток власної справи — одна з найпопулярніших грантових програм “єРобота”. Минулого року 3 300 українців отримали від держави підтримку у вигляді мікрогрантів від 50 до 250 тис. грн на реалізацію своїх бізнес-ідей. І цього року ми продовжуємо програму. Таким чином ми інвестуємо в розвиток малого бізнесу та активізацію економіки, а також стимулюємо покращення ситуації на ринку праці, адже ці підприємці створять десятки тисяч нових робочих місць”, — повідомила перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки Юлія Свириденко.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Отримати мікрогрант можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду підприємницької діяльності. Щоб отримати кошти, потрібно подати заяву та бізнес-план свого проєкту через сайт “Дія”. Після перевірки наданих документів, оцінки бізнес-плану, а також кредитної історії заявника йому потрібно пройти співбесіду з фахівцями Держслужби зайнятості, за результатами якої службою ухвалюється рішення про надання чи відмову у наданні мікрогранту.

Читайте також: Уряд змінив умови надання грантів для аграріїв за програмою єРобота

Уточнюється, що за цією програмою можна отримати мікрогрант на старт або розвиток бізнесу від 50 до 250 тис. грн. Обов’язковою умовою отримання мікрогранту є створення 1-2 нових робочих місць залежно від суми наданого мікрогранту. У 2022 році відбулось 12 хвиль подання заяв на отримання мікрогрантів, кожна з яких тривала 2 тижні. Загалом було видано мікрогрантів на 777 млн грн.

Нагадаємо, уряд розраховує, що реалізація всіх грантових програм в рамках проєкту “єРобота” дасть можливість створити понад 300 тисяч нових робочих місць.

У рамках цього проєкту ініціатива “Сади Перемоги” запускає грантовий конкурс для українських громад на реалізацію ідей з розвитку сільського господарства та самозабезпечення харчовими продуктами. Переможці конкурсу отримають до 250 тис. грн на втілення свого проєкту.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також