Новини / Клімат     17 лютого 2021 16:40

Весна-2021 буде теплою із помірними опадами – Гідрометцентр

Під загрозою перебувають посіви озимих культур на частині території у південному та східному регіонах України

Після трьох років посухи цьогоріч фермери сподіваються на хороший урожай озимих. Натомість синоптики стверджують, що проблеми із посівами озимих очікують агровиробників у східних та південних регіонах. Сніговий покрив на полях там відсутній або незначний, при цьому очікуються суворі морози. Про це повідомила Начальниця відділу агрометеорології Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко.

За її словами, незважаючи на снігопади, які покрили частину території України, ситуація з урожаєм цього року буде нерівномірною.

«Те, що зараз Київ завалений снігом, ще не означає, що так всюди. У нас Херсонська, Одеська, Миколаївська, Запорізька, Донецька, Луганська та більша частина Харківської областей практично без снігу. Сніговий покрив заввишки 1-3 см – це майже нічого», – стверджує Тетяна Адаменко.

Синоптик сподівається, що нинішній циклон покриє снігом Одеську й Миколаївську області, а ось ситуація на решті території степової зони України поки під питанням.

«Щоб зберегти посіви озимих, необхідна висота снігу понад 5 см за морозу нижче ніж -15 градусів. Поки ми спостерігаємо, що в тих районах, де вже були морози навіть до -23, сніговий покрив високий, до 40 см, й урожай збережеться. Але зараз ми чекаємо сильне похолодання, яке протримається до 19 лютого, і стає тривожно за ті регіони, де снігу практично немає», – каже Адаменко.

Після двох років посухи цьогоріч фермери України можуть сподіватися на те, що земля буде наповнена вологою.

«Спрогнозувати опади на весну зараз неможливо. Але що стосується снігу, то він ліг на не дуже промерзлий ґрунт, висота промерзання становила всього 15-20 см. Це говорить про те, що під час танення волога не скотиться в річки, хоча це теж непогано, а піде в ґрунт і створить запас води. В тих регіонах, де зараз немає снігу або його шар дуже тонкий, з приходом морозів земля може сильно промерзнути. І тоді там виникнуть серйозні проблеми з озимими», – розповідає Тетяна Адаменко.

ЧитайтеСвиня майбутнього: фахівці Данії покращують свинячу генетику на 25%

Синоптик зазначає, що слідом за Одеською областю проблемною стала Луганська. Восени там по 50-60 днів не було дощів. Самі фермери з Луганщини розповідали, що через посуху в них уже пропало до 30% врожаю озимих. Оскільки рослини хоч і зійшли, але не змогли розпуститися, тобто вони зіпсувалися.

Якою буде цьогорічна весна, українські синоптики поки не наважуються сказати. Але якщо вірити раннім прогнозам, а точніше раннім тенденціям на погодні умови весни від західних учених, то нас чекає теплий сезон із помірними опадами.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ДПС масово анулює аграріям ліцензії на зберігання пального.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також