Новини / Політика     15 лютого 2021 12:05

ДПС масово анулює аграріям ліцензії на зберігання пального

Штраф за зберігання пального для власних потреб без ліцензії становить 500 тис грн. Аграрії скаржаться на значну бюрократію під час проходження перевірок

Державна податкова служба ініціювала чисельні перевірки сільськогосподарських підприємств на наявність ліцензії на зберігання пального для власних потреб і масово позбавляє фермерські господарства дозволів на таке зберігання. Про це на своїй сторінці Facebook повідомляє голова Всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободяник.

За його словами, громадське об’єднання звернулось до ДПС з офіційним запитом, на який було отримано відповідь про те, що податківці провели 2435 перевірок по майже 27 тисячам виданих ліцензій.

«Українська податкова показує небачену завзятість в перевірках ліцензій на зберігання пального – 15%, при звичайній практиці у 5%. Анулювали при цьому 267 ліцензій і переважно це сільгосппідприємства та фермерські господарства. Детальної інформації про виписані штрафи, навіть попри запити, податкова воліє не надавати», наголосив він.

Масштаби проблеми привернули увагу нового міністра агарної політики та продовольства Романа Лещенка, який нагадав, що вимога оформлювати ліцензію на зберігання пального для агропідприємств була встановлена наприкінці 2019 року і мала не меті боротьбу з нелегальним обігом пального всередині країни. Зокрема, було передбачено обов’язок сільгоспвиробників до 1 березня 2020 року отримати ліцензію для зберігання пального для потреб власного споживання.

Процедура видачі такої ліцензії була значно спрощена та передбачає лише подачу заяви на отримання ліцензії із зазначенням об’ємів резервуарів, які використовуються для зберігання пального та місця їх знаходження.

ЧитайтеРішення для аграріїв: від інноваційних гербіцидів до цифрової платформи

Нажаль, за різних об’єктивних причин, зокрема технічних, а також слабкої комунікації між державною та бізнесом –  значна кількість аграріїв не встигла отримати ліцензії до 1 березня 2020 року, а отримали їх пізніше. Розповсюдженість цього факту виявили контролюючі органи, розпочавши перевірки суб’єктів господарювання щодо дотримання норм законодавства щодо регулювання обігу пального.

«У разі, якщо за первинними документами податкові органи бачать, що 1 березня 2020 року аграрій купував пальне, а ліцензія на зберігання була відсутня – вони трактують це як зберігання пального без наявності ліцензії, незалежно від того, чи є у аграрія ліцензія на момент перевірки, чи її нема. Законом передбачена висока відповідальність – штраф 500 тисяч гривень за зберігання пального без ліцензії», – підкреслив Роман Лещенко у дописі на сторінці Facebook.

За словами міністра, він буде ініціювати скасування штрафів для аграріїв за несвоєчасне отримання ліцензії і перегляду вимог щодо необхідності її оформлення для сільськогосподарських підприємств. Зокрема, як він вважає, необхідно встановити норму витрат пального на гектар, за дотримання якої ліцензія взагалі не буде потрібна.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що до пілотного проекту з контролю сирого молока додадуть нові області.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також