Новини    31 травня 2023 17:42

Верховна Рада спільно з Урядом підтримуватимуть переробку та будівництво елеваторів

Нині обсяги експорту продукції переробки зросли

Зерновий коридор працює нестабільно, тому Верховна Рада разом із урядом підтримуватиме переробку, щоб знизити експорт сировини. Про це на форумі Grain Ukraine 2023 заявив Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради Олександр Гайду, передає elevatorist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вже зараз обсяги експорту продукції переробки зросли. Це дуже важливо.

Підтримуватимемо проекти будівництва елеваторів на кордонах з Європою. Головна вимога — наявність вузької колії,— розповів про подальші плани Гайду.

Окрім цього, уряд надаватиме приватним компаніям можливість розмінувати поля за умови отримання відповідного сертифікату на виконання таких робіт.

Раніше Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 455, яка вносить нові позиції до переліку об’єктів критичної інфраструктури – це підприємства, сферою діяльності яких є виробництво ветеринарних препаратів, а також експлуатація елеваторів.

20 грудня набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2022 р. № 1384 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 р. № 1109 “Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури”. Підприємства, що належать до зазначеного сектору, можуть подавати до Мінагрополітики документи для включення їх до переліку об’єктів критичної інфраструктури відповідно до Порядку віднесення об’єктів до критичної інфраструктури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 року № 1109 “Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури”.

Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 495 “Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії”.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в межах гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

У Міністерстві аграрної політики пропонують змінити схему закупівель агропродукції для програми Grain from Ukraine, та закуповувати зерно з передплатою 50%.

Кабінет Міністрів на черговому засіданні ухвалив Постанову № 474 “Про публічний моніторинг земельних відносин”, якою передбачається створення системи моніторингу земельних відносин, яка буде складовою частиною Державного земельного кадастру, власником якої буде держава.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...