Новини / Політика     17 грудня 2020 13:36

Верховна Рада призначила Романа Лещенка міністром агрополітики

За відповідну постанову про призначення проголосували 242 народних депутати України. До цього Роман Лещенко обіймав посаду голови держгеокадастру України

Верховна Рада призначила Романа Лещенка міністром агрополітики України сьогодні, 17 грудня 2020 року. У поданні кандидатури на голосування, прем’єр-міністр Денис Шигаль наголосив, що Україна має потужний аграрний сектор і відсутність міністерства є на заваді його розвитку. Адже цей орган, який є головним у захисті прав українських сільськогосподарських виробників і просуванні продукції на світові ринки.

У свою чергу, сам Роман Лещенко зазначив, що відновлення міністерства є історичною справедливістю. Аграрний сектор повинен мати стратегію розвитку і саме на міністерство покладена функція розробки, затвердження і впровадження цієї стратегії.

«Сировинний тип ведення господарства повинен піти у минуле, треба розвивати переробку і виробництво продукції з високою доданою вартістю. Наступне завдання, яке я бачу перед собою – чітке наведення ладу у земельних відносинах. Ми повинні чітко відповісти суспільству де поділися ті 5 млн га української землі, які «випарилися» з кадастрів. За півроку, що я очолюю держгеокадастр, ніколи не бачив такої шаленої протидії у роботі. 500 млн грн щороку держава витрачає на утримання штату цього органу, але немає суцільної інформації про стан власності на землі. Тому я продовжу наводити лад у цьому питанні і на посаді міністра. І взагалі, всі дотації і пільги будуть розподілятися у електронному вигляді, прозоро і неупереджено», – розповів він.

ЧитайтеДенис Шмигаль: МинАП буде відновлено на початку 2021 року

Крім того, Роман Лещенко наголосив, що підтримує і вітає прийняття закону про зниження ставки ПДВ для агропродукції, що направлений на боротьбу зі т.з. податковими скрутками у галузі. Він зазначив, що озвучена цифра втрат бюджету у 14 млрд грн є заниженою, і на його переконання, мова йде про щонайменше $1 млрд.

Крім того, він одразу запропонував підпорядкувати новому міністерству державного агентства водних ресурсів України для ефективної протидії змінам клімату. Втім, слід зазаначити, що міністерство буде відновлене лише на початку 2021 року. МінАП було ліквідоване у вересні минулого року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що УЗ уклала перший договір про допуск приватних локомотивів на залізницю.

Читайте також