Новини    07 березня 2023 13:09

Веревський планує зробити Kernel повністю приватною компанією


Компанія Андрія Веревського Namsen Limited, яка є найбільшим акціонером агрохолдингу Kernel Holding S.A., запропонувала його раді директорів розглянути питання делістингу з Варшавської біржі та викупу акцій в інших акціонерів.

“З низки причин ми дійшли висновку, що стратегічні, комерційні та фінансові недоліки, які є результатом лістингу компанії на Варшавській фондовій біржі, переважують відносні переваги публічності компанії”, – йдеться в опублікованому 6 березня листі акціонера.

У Namsen, яка володіє 41,29% голосуючих акцій Kernel, вважають, що вихід на біржу у 2007 році не приніс агрохолдингу очікуваних вигод.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Кернел – найбільший в Україні виробник та експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Свою продукцію Кернел експортує більш ніж у 80 країн світу. Земельний банк компанії становив майже 510 000 га. Найбільшим акціонером Кернела через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський.

За останні 11 років компанія жодного разу не змогла залучити фінансовий капітал для інвестування в розвиток, а польські інвестори більше не входять до числа основних акціонерів Kernel.

“Враховуючи вищезазначене та не маючи жодних ознак покращення ситуації у найближчому майбутньому, ми робимо висновок, що для компанії більше немає жодних вигод залишатися публічною”, – йдеться в листі.

Продовження перебування на Варшавській біржі вимагатиме значних прямих та непрямих витрат від компанії, а приватна форма власності дозволить їй зменшити вразливість до потенційних несприятливих умов на фондовому ринку, вважає акціонер.

Мета Namsen – сконцентрувати 100% акцій Kernel.

Компанія заявила, що вже отримала погодження від Антимонопольного комітету України, але оскільки Kernel Holding S.A. зареєстрований в Люксембурзі, рішення про делістинг за місцевим законодавством має ухвалювати рада директорів.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет (АМКУ) дозволив кіпрській компанії Namsen Limited, яку контролює голова ради директорів агропромислової групи “Кернел” Андрій Веревський, збільшити кількість акцій у холдинговій компанії “Кернела” більш ніж до 50%, з нинішніх 39,3%.

Агропромислова компанія “Кернел” за результатами першого півріччя 2023 фінансового року (ФР, липень 2022 — червень 2023) зменшила перевалку вантажів на експорт через свої портові термінали порівняно з аналогічним періодом 2022 ФР в 2,1 раза — до 2,438 млн тонн.

“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

Рада директорів агропромислової групи “Кернел” заснувала новий комітет зі сталого розвитку (Sustainability committee), що відповідатиме за визначення пріоритетів та реалізацію стратегічної діяльності холдингу в сфері кліматичних ризиків та можливостей, захисту довкілля, розвитку соціального та людського капіталу.

Під час окупації Харківської області на Вовчанському та Приколотнянському ОЕЗ агрохолдингу “Кернел” вдалося зберегти колективи, законсервувати та врятувати обладнання, зберегти продукцію.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...