Новини / Технології     26 вересня 2021 21:41

Вчені створили найбільш масштабну і реалістичну модель Всесвіту

Створено детальний віртуальний Всесвіт, доступний всім бажаючим

Міжнародна група дослідників з допомогою суперкомп’ютера ATERUI II створила наймасштабнішу і реалістичну модель Всесвіту на сьогоднішній день і зробила її доступною для всіх. Масштаб досліджуваних структур варіюється від найбільших  до найменших карликових галактик.

Дослідники з Японії, Іспанії, США, Аргентини, Австралії, Чилі, Франції та Італії опублікували результати в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Перевагами нової моделі перед іншими віртуальними світами є: деталізованість – складається з 2,1 трильйона частинок, що перебувають у віртуальному кубі зі стороною 9,63 мільярда світлових років, тимчасові масштаби – моделювання поведінки матерії протягом 13,8-мільярдної еволюції Всесвіту від Великого вибуху дотепер – це більш ніж у 30 разів довше, ніж відтоді, як тварини вперше виповзли з морів на Землі.

Модель складається з 2,1 трильйона частинок.

Вчені пояснили, що модель дозволяє вивчати еволюцію Всесвіту на таких масштабах і в таких деталях, які дотепер неможливо було уявити, крім того, в ній можна спостерігати таємничі ореоли темної матерії, які визначають долю всього Всесвіту. Однак окремі зірки і планети в Uchuu не представлено.

Дослідниця іспанського астрофізичного інституту Андалузії Хулія Ереса наголосила на важливості цього проєкту, оскільки він, подібно машині часу, дає можливість рухатися в часі, а також збільшувати або зменшувати масштаб, щоб вивчити поведінку окремих галактик та їх сукупностей. “Ми можемо бачити, що насправді відбувається в кожен момент часу в будь-якому місці Всесвіту з її перших днів до теперішнього часу”, – зазначила Ереса.

На створення моделі Всесвіту знадобився рік й обчислювальні потужності 40 200 процесорів, розповів вчений з японського Університету Чіба, автор комп’ютерного коду, використовуваного для генерації віртуальної Всесвіту, Томоакі Ісіяма.

Дослідники адаптували всі дані для використання на звичайних комп’ютерах користувачів шляхом стиснення інформації, помістивши це все в 100-терабайтний каталог. Він доступний кожному в хмарі в зручному форматі. У майбутні випуски даних буде внесено каталоги віртуальних галактик.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що китайські вчені синтезували крохмаль з вуглекислого газу.

Джерело: Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, Обозреватель

Наталія Софієнко, LandLord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також