Новини / Рослинництво     25 травня 2020 12:50

Ціни на пшеницю продовжують зростати

Бичачі настрої ринку підтримує перегляд прогнозів головними країнами-виробниками

Минулий тиждень на світовому ринку пшениці розпочався на мінорній ноті. Трейдери переварювали ведмежий звіт Міністерства сільського господарства США (USDA), оприлюднений у минулий вівторок. У ньому повідомлялося, що в майбутньому сезоні пропозиція зерна буде цілком достатньою. На цих новинах ф’ючерси на пшеницю в США впали до мінімумів, яких не було з вересня минулого року. Про це пише у новому звіті компанія Frontier Agriculture

Але тут посадові особи і аналітики деяких основних виробників зерна у Північній півкулі (в т.ч. і в Україні) дружно виступили із заявами, в яких знизили свої оцінки майбутнього врожаю через тривалу суху погоду. Ці повідомлення викликали хвилю покупок в середині тижня, і ф’ючерси на пшеницю різко зросли.

РФ

Найбільш значний вплив на потенціал врожаю є у виробників півдня Росії, де, схоже, посіви постраждали від посухи найбільш сильно. Міністерство сільського господарства РФ скоротило власну оцінку виробництва зерна на 5,3 млн т. Тепер очікується, що врожай цього року буде меншим за минулорічний на 1 млн т і складе 120 млн т. А російський інститут Дослідження сільськогосподарського ринку знову скоротив оцінку виробництва пшениці до 76,2 млн т.

У Frontier Agriculture зазначають, що російські фермери, на відміну від британських , мали ідеальні погодні умови для озимих, і вважалося, що в результаті країна повинна була зробити урожай пшениці, близький до рекордних 85 млн т, досягнутих в 2017 р.

Європа

При цьому посуха, яка охопила північ Європи, змусила фахівців MARS (Моніторинг сільськогосподарських ресурсів ЄС) скоротити свої оцінки врожайності пшениці в цьому регіоні на 2020 р. з 5,87 т/га до 5,72 т/га. Це фактично «краде» 3,5 млн т з пропозиції балансу пшениці ЄС.

Читайте: Сергій В’ялий: від науки до бізнесу і прагнення мати власну справу

Рекордні опади осені і зими минулого року в поєднанні із дуже сухою і теплою погодою навесні скоротили прогноз врожаю пшениці в Великобританії до 10 млн т навіть при врожайності, близької до середньої. Ф’ючерси на лондонську пшеницю різко зросли на тлі побоювань з приводу врожаю, чому також сприяла слабкість фунта проти євро.

США

Не застраховані від посушливих умов і американські фермери. Канзас є основним виробником озимої пшениці в країні, і на минулому тижні в ході сільгоспмоніторінга було виявлено, що потенціал врожаю озимої пшениці набагато нижче офіційних оцінок. Національні рейтинги стану сільськогосподарських культур впали на один пункт до 52% з оцінкою «добре». Це значно нижче торішнього рейтингу у 66%. Крім того, площі під пшеницею в США в цьому році вважаються найнижчими за всю історію спостережень.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про зниження прогнозу валового збору зерна в Україні на 10%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також