Новини    14 серпня 2018 10:12

Набирає обертів: «Варіант Агро Буд» забезпечить сільгосппідприємства широкою лінійкою базового обладнання


«Варіант Агро Буд» планує стати тим вітчизняним виробником, який забезпечить сільгосппідприємства базовими товарами

Історія компанії «Варіант Агро Буд» — виробника обладнання для елеваторів, свинокомплексів, молочно-товарних ферм і дощувальних машин — почалася ще на початку 2000-х років, а у 2014-му було зареєстроване окреме виробниче підприємство. Завод разом з дев’ятьма іншими підприємствами, які займаються обробкою металу і виготовленням обладнання для його обробки понад 25 років, входить у виробничу корпорацію. Маючи на старті міцну сировинну базу, сучасні виробничі потужності та професійні кадри, молода компанія стрімко розвивається, щороку нарощує виробництво мінімум удвічі.

За п’ять років «Варіант Агро Буд» поставила обладнання на понад 150 елеваторів, запустила більш ніж 230 свиноферм і корівників в Україні та за кордоном, почала виробництво універсальних дощувальних машин.

У будівництві елеваторів «Варіант Агро Буд» займає чверть ринку, лише у 2017 році виробник відвантажив елеваторів та іншого сільгоспобладнання на 404 000 т одночасного зберігання. «Варіант Агро Буд» — перша українська компанія на теренах СНД, яка запустила у виробництво силос з діаметром 32 м, висотою 41,5 м і ємністю близько 22 000 т і вже реалізувала ряд об’єктів. Зарекомендувавши себе як надійний постачальник обладнання для АПК, що відповідає світовим стандартам, виробник успішно розвивається.

Про те, як компанії вдається так швидко нарощувати темпи виробництва, одночасно розвиватися у кількох напрямах, і про плани на найближчі роки розповів власник «Варіант Агро Буд» Дані Шуфані.

Дані, розкажіть, коли та з чого почалося створення «Варіант Агро Буд», чому вибрали саме ці напрями виробництва?

Зароджуватися компанія почала ще 15 років тому, коли корпорація придбала молочну ферму на Харківщині. Поставши перед проблемою купівлі обладнання для ферми, ми вирішили, що найоптимальнішим рішенням буде виготовити його самим. Вивчили пропозиції на ринку, взяли краще за основу та виготовили власне. Після випробовування на своїй фермі обладнання запустили у серійне виробництво — для свиноферм та молочно-товарних ферм. Елеваторний напрям почали розвивати дев’ять років тому з виробництва силосів. За орієнтир взяли ємності провідних американських компаній. Їх конструктив вдосконалили і розробили свій варіант. Першу ємність для зернових купив агрохолдинг «Земля і Воля» у Чернігівській області. Клієнт був досить вимогливий, але виявився легким на руку, бо після першого продажу ми поставили виробництво силосів на потік. Системи зрошення почали розробляти два роки тому. У 2016-му під час збирання врожаю наші інженери відзначили тенденцію, що аграрії все більше говорять про нестабільність клімату та дефіцит вологи, про неможливість підвищити врожайність лише за рахунок якісних добрив і насіння. Ми почали ретельно вивчати ринок зрошувальних систем і устаткування. Найбільш прогресивні у цьому виявилися американці, у своїх розробках ми ґрунтувалися на досвіді США та додавали власні, більш ефективні конструкторські рішення. Цього року ми реалізували вісім зрошувальних машин. У плані продажів цей показник невисокий. Але для нас важливіше те, що спільно із сільгоспвиробниками, які повірили в нас і випробували техніку на своїх полях, ми змогли побудувати в Україні виробничі потужності, здатні виробляти зрошувальні системи за якістю на рівні кращих американських і європейських аналогів, але за українською ціною. У 2018 році наше підприємство із понад 1000 одиниць обладнання потрапило до державної Програми часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва. Отже, можливість отримати компенсацію від держави у розмірі 25% або 40% вартості робить усе наше обладнання більш доступним для фермерів.

З якими показниками компанія закінчила 2017 рік?

Починаючи з 2014-го «Варіант Агро Буд» щороку нарощувала виробництво у два-три рази і продовжує рухатися такими темпами. Проте головне завдання для нас полягає не лише в тому, аби нарощувати економічні показники, а й щоби при цьому ми не втрачали зв’язок із клієнтом, а виробництво було готове до стрімкого росту. У роботі завжди керуємося правилом: можливості підприємства мають завжди випереджати продажі. Для цього заздалегідь робимо запаси сировини, готуємо кадри, аби при збільшенні оборотів і клієнтської бази ми могли їх якісно обслужити.

Наразі «Варіант Агро Буд» пропонує об’єми схову елеваторних комплексів від 4 т до 22 500 т. Такий спектр пропозицій донедавна могли запропонувати лише світові виробники. На чому надалі плануєте акцентувати увагу — на виробництві фермерських чи промислових елеваторів?

Ми розвиваємо усі сегменти, бо серед партнерів компанії є і дрібні фермерські господарства, і агрохолдинги та портові термінали. Зараз в елеватори частіше інвестують середні та великі сільгоспвиробники, які ставлять потужності від 20 000 т до 150 000 т одночасного зберігання. З початку року ми вже реалізували кілька великих проектів і маємо нових потенційних замовників. Здебільшого це агрохолдинги та олійноекстракційні заводи, яким вигідніше будувати великі силоси, оскільки це більш економічно на тонну зберігання. Тенденція до збільшення урожайності дає нам впевненість прогнозувати, що великі «банки» користуватимуться попитом і надалі. У той же час ми вважаємо, що у найближчій перспективі будуть затребувані і малі елеваторні потужності. Тому розробили фермерську лінійку — силоси до 18 м у діаметрі, які запустимо у виробництво за два роки. Також минулого року ми освоїли нові напрями: розробили і запустили виробництво транспортерів і норій потужністю до 350 т/год; удосконалили захисні шнеки, зробивши їх зручнішими для обслуговування, а ціну — більш цікавою для клієнтів.

Як в умовах жорсткої конкуренції вашій компанії вдається зберігати і зміцнювати позиції у різних сегментах?

На відміну від деяких виробників, які здешевлюють собівартість виробів за рахунок якості, ми не готові поступитися цим, навіть якщо доводиться знижувати рентабельність підприємства. Завдяки такому рішенню нам вдалося збільшити оборот і завоювати довіру клієнтів. Наша компанія проходить більшість тендерів саме завдяки якості устаткування, його конструктиву та товщині використовуваного металу, незважаючи на те що вартість обладнання інших виробників буває нижча.

«Варіант Агро Буд» не економить на сировині: метал, оцинковану сталь, болтові з’єднання та металовироби ми використовуємо лише європейські. На підприємстві застосовується найсучасніша обробка металу — лазерна різка, діє діропробивна установка, гнучкі верстати, дві прокатні лінії тощо. Великий штат досвідчених технологів і конструкторів дозволяє випускати продукцію високої якості. Використання сучасного програмного обладнання дозволяє виконувати нашу продукцію згідно з кресленнями. Оскільки кожна деталь силосу має свій номер і маркування, монтажна організація може зібрати силос, як конструктор «Лего». На всіх етапах виробництва проводиться контроль якості, а на всю продукцію надається гарантія. Два роки тому ми створили потужний відділ, який займається шеф-монтажем і рекламаціями.

Я з впевненістю можу сказати, що у якості ми не поступаємося американським і європейським конкурентам. А за термінами поставок і сервісу випереджаємо, бо розташовані в Україні, мобільні та завжди на перше місце ставимо вимоги і потреби клієнта.

Наскільки сильно ваша компанія залежить від імпорту оцинкованого металу, який використовується для виробництва обладнання?

Ми купуємо сировину за кордоном, але це вимушений крок, бо в Україні її не виробляють. Проте це не означає, що нами можуть маніпулювати: ми маємо партнерів у різних країнах і можемо обирати вигідніший варіант. А у 2021 році навіть запустимо у Харкові власний завод з гарячого цинкування.

Куди розширюватимете географію збуту продукції?

Ще донедавна основними експортерами були країни СНД, але за останні роки ми посилили роботу з європейськими країнами, куди здебільшого постачаємо обладнання для тваринництва. Маємо представництва у Німеччині та Франції, експортний відділ компанії відвідує виставки, займається маркетингом і рекламою. Також маємо партнерів — провідних гравців на ринку, яким не складаємо конкуренцію, але які зацікавлені допомагати продавати нашу продукцію за кордон.

Разом працюємо над розширенням географії продажів. Зараз тривають перемовини щодо поставки зрошувальних систем до Франції. Поки обсяги продажів невеликі, але динаміка позитивна. Також робимо ставку на ринки країн Африки та Сходу: Ірак, Іран, Катар, Єгипет, Ліван, Саудівську Аравію. Минулого року здійснили невеликі поставки елеваторного обладнання до Лівану, а цьогоріч виграли тендер на будівництво великого портового елеватора потужністю близько 120 000 т.

Чим саме підкорюєте зарубіжні ринки?

Передусім високою якістю при нижчій у порівнянні з іншими виробниками ціні, індивідуальним підходом. Хоча експорт — це завжди складно, бо навіть у сусідніх країнах різна ментальність, впізнаваність на ринку, логістика, підхід до клієнта. До того ж Україна у багатьох аспектах не готова до підтримки експорту. Європейські та азіатські країни хочуть отримувати розстрочки, страховки, фінансування. Жоден із цих напрямів в Україні не працює нормально: кредити дуже дорогі, страхування не розвинене, і доводиться страхувати у європейських компаніях або на місці поставки. Але я впевнений, що немає нічого неможливого ані для нашого підприємства, ані для України в цілому, бо експорт — це стратегічно важливо.

Що допомагає рухатися компанії вперед одночасно в багатьох напрямах?

«Варіант Агро Буд» — це десята частина корпорації, яка має досвід управління масштабними виробничими проектами. Оскільки це сімейний бізнес, нам легше порозумітися, розподілити ролі, поставити завдання. Ми завжди допомагаємо одне одному порадами, а якщо хтось не встигає виконати замовлення, інше виробництво робить це швидко, якісно і за хорошою ціною. Усі підприємства корпорації працюють ефективно і розвиваються динамічно, бо для нас це спільна справа. Можна сказати, що ми незалежні, бо залежимо лише від себе і своїх виробничих можливостей.

У «Варіант Агро Буд» зібралася одна з найсильніших команд в Україні. Над розробкою конструктивних елементів обладнання працюють кращі інженери та конструктори — вихідці з Харківського авіазаводу і Харківського авіаційного інституту. Ми навіть створили у виші спеціальні курси, аби отримати фахівців, орієнтованих на виробництво компанії. Тому ми готові братися за проекти і виготовляти продукти будь-якої складності.

Які інноваційні розробки готові представити ринку в найближчому майбутньому?

У всіх напрямах діяльності, які розвиває «Варіант Агро Буд», ми відчуваємо сильну конкуренцію. Тому плануємо стати вітчизняним виробником, який здатний забезпечити сільгоспвиробника основними, базовими товарами — якісними та за помірними цінами, оскільки конвейєрне виробництво дасть підприємству можливість знизити собівартість продукції. Уже зараз ми перетинаємося з нашими клієнтами по багатьох напрямах: обладнання для тваринництва, елеватори, зрошувальні машини. Щоб забезпечити клієнта усім необхідним згідно з останніми тенденціями, які з’являються на ринку, ми освоюємо наступний етап. У 2019-му плануємо запустити у виробництво дві розробки: причепи — розкидачі органічних добрив та бункери-перевантажувачі для зерна. Розкидачі будуть п’яти розмірів, з листопада ми почнемо випробовування у своєму господарстві. Виробництво бункерів-перевантажувачів для зерна — нова ніша для нас, зараз ми інвестуємо у будівництво нового виробничого цеху і почнемо виробництво наступного року. За нашими прогнозами, протягом двох років ми виведемо обидві позиції у лідери не лише в Україні, налагодимо поставки за кордон, бо це затребувана продукція. Очікуємо, що напрям виробництва зрошувальних систем теж буде стрімко розвиватися. Відверто кажучи, таких високих темпів надходження заявок, які ми спостерігаємо зараз, ми очікували лише за два роки. Те саме стосується й елеваторного обладнання — найближчі 10 років потреби лише зростатимуть. У 2018-му ми плануємо збільшити обсяги виробництва на 30%, зміцнити позиції в Азії та Африці, а в Україні збільшити частку ринку елеваторного обладнання за рахунок витіснення імпорту. Добре, якщо інші вітчизняні виробники теж намагатимуться це зробити, бо Україна — потужний промисловий центр Європи, який за умови правильно вибраного курсу зможе стати для неї другим Китаєм.

Текст: Лариса Степанушко

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...