Новини / Логістика / Політика     22 вересня 2021 16:16

Вантажівки важче 12 тонн платитимуть за користування дорогами

Кабмін підтримав введення плати за користування дорогами для вантажівок важче за 12 тонн. Тепер справа за Верховною Радою

Кабмін пропонує встановити плату за користування дорогами загального користування державного значення транспортними засобами понад 12 т і більше незалежно від країни реєстрації.

“Тисячі кілометрів доріг в Україні будується за рахунок коштів платників податків. При цьому тисячі кілометрів українських доріг отримують найбільше навантаження та знос саме від вантажівок. Тому для них пропонується встановити оплату за користування дорогами загального користування. Кошти з вантажівок будуть консолідуватися в державному дорожньому фонді — це буде додатковий ресурс для створення якісно нової інфраструктури для всіх”, – зазначив прем’єр Денис Шмигаль.

Надходження до бюджету можуть скласти до 9 млрд грн в залежності від середнього тарифу (1-3 грн/км) та протяжності доріг по яким справляється плата.

Читайте: На Дніпрі розпочалося експериментальне шлюзування

Також пропонують запровадити систему контролю руху за тз за допомогою мітки радіочастотної ідентифікації та ввести електронну систему плати за користування дорогами.

Плата за користування та кошти від санкцій за порушення направлятимуться в дорожній фонд.

В КУпАП встановлять штрафи за порушення порядку справляння плати за використання доріг та рух без необхідного пристрою — 500 неоподаткованих мінімумів. Повторне порушення — 1000 н.м.

Проєкт закону погодив Кабмін, тепер справа за Верховною Радою.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в ЄС вводять глобальну ідентифікацію вагонів.

Джерело: Денис Шмигаль, Олексій Гончаренко

Наталія Софієнко, Landlord

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також