Новини / Рослинництво     28 липня 2019 09:08

Валовий збір ячменю в Україні у 2019 році складе 8,6 млн т – Agritel

Валовий збір ячменю в Україні буде на 1,3 млн т більше, ніж у минулому сільськогосподарському році, та складе 8,6 млн т.

Про це журналістам Landlord повідомила консультант компанії Agritel International Вікторія Блажко.

За прогнозами Agritel, зростання виробництва ячменю у 2019/20 маркетинговому році очікується у сімох основних країнах-експортерах – Росії, ЄС, Австралії, Україні, Аргентині, Канаді та Казахстані. Прогнозується, що їх сукупний урожай ячменю буде на 10 млн т більше, ніж торік.

Збільшення пропозиції на ринку, скоріш за все, обумовить зниження рівня цін на збіжжя.

Читайте: Чому оренда землі – це погано: 4 причини

Як розповіла Вікторія Блажко, у 2018/19 маркетинговому році ситуація була протилежна. У ключових країнах-експортерах фіксувалося сукупне зниження врожаю ячменю на 7 млн т порівняно із сезоном 2017/18. Наприклад, в Україні зібрали 7,6 млн т збіжжя.

Це призвело до стрімкого зростання цін на культуру в першій половині сезону 2018/19. У жовтні-листопаді 2018 р. українські аграрії продавали ячмінь за ціною $220–225/т CPT-Одеса. Середня ціна за сезон становила $197/т проти $172/т у 2017/18 МР.

Надто високі ціни на ячмінь змусили основних імпортерів – Саудівську Аравію та Китай – тимчасово зупинити закупівлю цього зерна. Унаслідок падіння зацікавленості покупців, у другій половині минулого сільгоспсезону ціни стрімко пішли донизу.

Тому в Agritel International наголошують, що визначальним фактором подальшої цінової динаміки глобального ринку ячменю має стати саме попит з боку цих країн. Останній, за чутками, значно активізувався в українському напрямку, після укладення угоди на закупівлю понад 1 млн т ячменю. Саме цей контракт, ймовірно, спричинив липневе зростання цін на ячмінь у першій половині липня 2019 р.

Нагадаємо, що в минулому сезоні Україна експортувала 3,6 млн т ячменю. Беззаперечним лідером відвантажень стала Саудівська Аравія (65% від загального експорту).

Landlord раніше повідомляв про те, що, за прогнозами компанії Agritel International, валовий збір пшениці в Україні буде рекордним і складе 28,8 млн т. 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також