В Україні зібрали лише 20% меду від очікуваного: експорт під загрозою
Через низький урожай меду заготівельники не можуть виконати контракти з ЄС та США, а ціни на продукт зростають до рекордних рівнів.

Цьогоріч українські пасічники зібрали максимум 20% меду від запланованих обсягів, що поставило під загрозу виконання експортних контрактів. Дефіцит на внутрішньому ринку спричинив стрімке зростання цін, особливо на монофлорні сорти.
Про це «Українському радіо» розповів аспірант кафедри бджільництва НУБіП України, бджоляр Назарій Білько.
“Це, безумовно, негативно позначиться на заробітках бджолярів, але певним чином втрати компенсує зростання цін”, — зазначив він.
Станом на серпень ціни на липовий мед досягають 500–600 грн/л, а подекуди й 700 грн/л. Гречаний мед коштує до 800 грн/л. Акацієвий, лавандовий та коріандровий сорти — ще дорожчі.
За словами експерта, ситуація зі здачею меду гуртом нині є вкрай складною. Великі заготівельники активно шукають пасіки, де можна придбати монофлорні меди або соняшниковий мед, адже їм бракує обсягів для закриття експортних контрактів до Європи та США.
Окремо Білько наголосив на майже повній відсутності цьогорічного акацієвого меду — цвітіння акації збіглося з холодами, тож на ринок надходять лише торішні запаси.
“Майже увесь соняшниковий мед цього року йде на експорт. Це скорочує пропозицію в роздрібній торгівлі, тож ціни зростають”, — додав він.
Нагадаємо, Україна домовилася про суттєве розширення експортних квот для аграрної продукції до країн Європейського Союзу.