Новини / Рослинництво     20 листопада 2018 11:53

В Україні томати подорожали на 18 % – названо причину


Українські виробники наразі значно скоротили пропозицію томатів на ринку. Деякі оптові покупці уже заявляють про дефіцит цієї продукції. Причина зрозуміла – міжсезоння. Відзначено також стрімке зростання цін на помідори за тиждень – у середньому на 18 %.

Про це повідомило Інтерфакс-Україна, спираючись на дані УПОА.

Труднощі у придбанні необхідних обсягів помідорів зумовлені періодом міжсезоння.

«Головною причиною є так званий період міжсезоння на українських комбінатах, адже більшість із них уже повністю завершили реалізацію помідорів попередньої зміни, тоді як інші господарства зачищають теплиці й пропонують до продажу тільки залишкові партії», – пояснили в Українській плодоовочевій асоціації.

Читайте: Теплиці Intel і Microsoft: люди програють у вирощуванні огірків штучному інтелекту

У УПОА вказали, що така ситуація провокує збільшення цін на помідори. Зараз виробники пропонують залишкові партії по 35–38 грн/кг, ціни на некондиційну продукцію стартують від 24 грн/кг.

«Таким чином, тільки за тиждень томати в Україні подорожчали в середньому на 18 %. Тому ціни на українські помідори вже на 40 % вище, ніж у другій половині листопада 2017 року. Однак гравці ринку сподіваються, що на поточному тижні ситуація в цьому сегменті кілька стабілізуються, адже вони очікують збільшення імпорту з Туреччини», – йдеться в повідомленні.

Раніше Landlord уже повідомляв про те, що до кінця року томати подорожчають на 20–30 %.

Читайте також