Новини / Рослинництво     19 листопада 2018 13:26

Теплиці Intel і Microsoft: люди програють у вирощуванні огірків штучному інтелекту


На території Вагенінгенського університету в Нідерландах проходить експеримент Autonomous Greenhouse Challenge із вирощування огірків у повністю автоматизованих теплицях. Змагаються команди компаній Microsoft, Intel і Tencent. Експеримент ще триває, але  вже зараз видно, що штучний інтелект справляється з фермерською роботою краще, ніж людина.

Про це повідомив онлайн-ресурс Itc.

Конкурс автономних оранжерей стартував у вересні й триватиме до грудня. Огірки було обрано як тестову культуру через різноманітність підходів, зокрема автоматизованих, до її вирощування. В експерименті штучний інтелект регулює штучне освітлення, вентиляцію, іригацію, підживлення, керує температурою та іншими показниками, що впливають на ріст огірків. Хоча людям таки доводиться заходити в теплицю – щоб зібрати урожай.

Читайте: Агролюди: ТОП-5 історій успіху

«Мова йде не про те, щоб робот міг правильно зрізати огірок і покласти його в пакет. Ідея розумних теплиць полягає в тому, що вони, будучи повністю автономними, повинні самі вирощувати продукти, а не тільки допомагати людям збирати урожай», – заявив топ-менеджер Tencent Девід Валлерштайн.

Наразі за прибутком лідирує команда Microsoft Sonom, за нею йдуть Tencent iGrow і команда китайського стартапу AiCu.

 

Подробиці про застосовувані кожною групою технологіях можна очікувати після закінчення змагань. Журі Вагенінгенського університету оцінить надійність і екологічну стійкість методів кожної команди, після чого оголосить переможця.

Раніше ми писали про те, що компанія KUHN представила на ринку України нові технології.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також