Новини / Рослинництво     19 листопада 2018 13:26

Теплиці Intel і Microsoft: люди програють у вирощуванні огірків штучному інтелекту


На території Вагенінгенського університету в Нідерландах проходить експеримент Autonomous Greenhouse Challenge із вирощування огірків у повністю автоматизованих теплицях. Змагаються команди компаній Microsoft, Intel і Tencent. Експеримент ще триває, але  вже зараз видно, що штучний інтелект справляється з фермерською роботою краще, ніж людина.

Про це повідомив онлайн-ресурс Itc.

Конкурс автономних оранжерей стартував у вересні й триватиме до грудня. Огірки було обрано як тестову культуру через різноманітність підходів, зокрема автоматизованих, до її вирощування. В експерименті штучний інтелект регулює штучне освітлення, вентиляцію, іригацію, підживлення, керує температурою та іншими показниками, що впливають на ріст огірків. Хоча людям таки доводиться заходити в теплицю – щоб зібрати урожай.

Читайте: Агролюди: ТОП-5 історій успіху

«Мова йде не про те, щоб робот міг правильно зрізати огірок і покласти його в пакет. Ідея розумних теплиць полягає в тому, що вони, будучи повністю автономними, повинні самі вирощувати продукти, а не тільки допомагати людям збирати урожай», – заявив топ-менеджер Tencent Девід Валлерштайн.

Наразі за прибутком лідирує команда Microsoft Sonom, за нею йдуть Tencent iGrow і команда китайського стартапу AiCu.

 

Подробиці про застосовувані кожною групою технологіях можна очікувати після закінчення змагань. Журі Вагенінгенського університету оцінить надійність і екологічну стійкість методів кожної команди, після чого оголосить переможця.

Раніше ми писали про те, що компанія KUHN представила на ринку України нові технології.

Читайте також