Новини    22 лютого 2018 16:14

В Україні презентували прототип геопростарових даних


Прототип Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД), який було створено на територію 12 квадратних кілометрів у Вінницькій області. Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

«Прототип являє собою єдину картографічну основу, на якій консолідовані як базові, так і профільні групи даних, зокрема, про координати, межі адміністративно-територіального устрою, гідрографічні об’єкти, населені пункти та вулично-дорожню мережу, промислові, сільськогосподарські та соціокультурні об’єкти, автомобільні дороги, залізниці, земельні ділянки на зазначеній території», – йдеться у повідомленні.

За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, прототип системи НІГД у перспективі буде розгорнутий на всю територію України.

«Уряд сформував концепцію «цифрової економіки», щоб оптимізувати управління усіма ресурсами та процесами в державі. Створення НІГД формує інфраструктурне забезпечення для її практичної реалізації. Завдяки міжнародній підтримці, як фінансовій, так і експертній, ми розраховуємо розширити створений прототип на всю територію України», – наголосив перший заступник Мінагрополітики.

За даними відомства, на сьогодні в Україні відсутня нормативно-правова база для регулювання питання створення та функціонування Національної інфраструктури геопросторових даних. Держгеокадастр розробив законопроект про Національну інфраструктуру геопросторових даних в Україні, який вже знаходиться у Верховній Раді України.

«Забезпечення широкого та зручного доступу до інформації через єдиний геопортал дозволить багатьом галузям економіки і державним установам підвищити ефективність роботи, знизивши витрати на пошук даних. Створення інтероперабельної системи геопросторової інформації забезпечить можливість подальшої інтеграції України у світовий, та, зокрема, європейський економічний і інформаційний простір», – заявили в Міністерстві.

Проект технічної допомоги «Створення Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні» реалізується з вересня 2015 року. Ознайомитися з прототипом можна за посиланням.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...