Український агросектор налічує понад 84 тисячі юридичних осіб і 35 тисяч фізичних осіб-підприємців (ФОП), що займаються вирощуванням та переробкою агропродукції.
Про це йдеться у дослідженні “Оцінка ґендерної рівності та соціальної інклюзії в аграрному секторі України” на замовлення USAID АГРО.
Основним напрямом залишається вирощування зернових та олійних культур, де працюють 57 тисяч юридичних осіб та 14 тисяч ФОПів.
Втім, лише 7% підприємств і 21% ФОПів займаються переробкою агропродукції, що свідчить про недостатній розвиток цього сегмента.
Жінки в агробізнесі
Жінки відіграють важливу роль в аграрному секторі, хоча їхня частка залежить від типу діяльності:
- Жінки керують 21% юридичних осіб, що на 1% більше, ніж у 2021 році.
- Серед ФОПів їх частка складає 27%, що є значним зростанням порівняно з 19% у 2021 році.
- У переробці агропродукції жінки займають ще вищі позиції: вони керують 54% ФОПів і 27% юридичних осіб.
Лише 6% агробізнесів очолюють люди віком до 29 років, хоча молодь складає 37% працівників у галузі.
Чверть підприємств готові брати на роботу людей з інвалідністю, однак більшість не готові інвестувати в облаштування спеціальних робочих місць, що обмежує інклюзивність сектору.
У разі достатнього фінансування підприємства хотіли б отримати:
- Аналіз ґрунту (55%).
- Консультації з агрономії (52%).
- Лабораторні послуги (51%).
- Юридичні послуги (45%).
- Навчання для персоналу (42%).
Серед основних викликів агросектору — низький рівень переробки агропродукції, недостатнє залучення молодих управлінців та обмежені можливості для людей з інвалідністю.
Нагадаємо, Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль під час робочого візиту до Італії обговорив із представниками Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) необхідність посилення інвестиційної підтримки українського агробізнесу.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!