Новини    25 січня 2024 14:44

В Україні мають намір змінити законодавство для захисту вовків


Україна розглядає можливість внесення змін до чинного законодавства, зокрема “Про мисливське господарство і полювання”, і введення заборони на лов та відстріл вовків. За останні роки кількість вовків в Україні значно зменшилася, що вимагає прийняття заходів для їхнього збереження.

Про це повідомила Марина Суркова, президентка Асоціації зоозахисних організацій України, на пресконференції інформагентства “Інтерфакс-Україна”.

Марина Суркова наголосила, що в країнах Європи вовк внесений до Червоної книги й піддається повній охороні. В Україні, Росії, Молдові, Білорусі та Північній Македонії вовків знищують як шкідників. Зоозахисниця вказала на порушення Україною Бернської конвенції, яка забороняє полювання на вовка та торгівлю його шкірою.

Марина Іванюсько, юристка зоозахисної організації URSA, зазначила, що готується законопроєкт для врегулювання питання охорони диких тварин. Ініціатива передбачає внесення змін до чинного закону “Про мисливське господарство та полювання”, а також встановлення відповідальності за відстріл вовків.

Олександр Краснолуцький, перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів, наголосив, що у сучасних умовах, зокрема під час повномасштабної війни, стоїть гостре питання збереження тварин. Він підкреслив необхідність роботи над збереженням біорізноманіття в Україні та визначення, які види тварин потрібно вважати шкідниками.

Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко додав, що вовки несуть користь природі, знищуючи хворих тварин і полюючи на гризунів, а їхній вплив на людину є мінімальним порівняно з іншими видами.

Нагадаємо, уряд ініціював проєкт, що спрямований на впровадження ідентифікації та реєстрації домашніх тварин. Згідно з новим проєктом, реєстрація тварин буде проводитися безоплатно як для ветеринарів, так і для власників домашніх тварин.

Кабмін погодив створення експериментального проєкту з проведення ідентифікації та реєстрації домашніх тварин.

Литовські законодавці ухвалили закон про заборону хутряних ферм в країні з 2027 року. За запропоновані поправки до Закону про добробут і захист тварин проголосували 68 депутатів, 25 – проти і 15 – утрималися.

Новини за темою:  Одеський порт переходить на цифру: як нова система DocPort пришвидшить логістику

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...