Новини    14 червня 2022 21:59

В України не буде жодних проблем із продовольством — Дмитрасевич

Відношення споживання щодо виробництва в Україні відносно невисоке, до того ж воно знизилося через біженців.

Україна веде переговори з країнами Балтії та Польщею про доставку зерна поїздами. Але пріоритетним залишається морський шлях, адже заблокованими для експорту в Україні залишається понад 20 млн тонн пшениці, кукурудзи та інших культур. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич, передає пресслужба Мінагрополітики.

“Зараз готово на експорт 22 млн тонн зерна – 19 млн тонн зернових і 3,5 млн тонн соняшнику. За останні три місяці ми вивезли 3,4 млн тонн. У відсотках – 51 % залізницею, 38% – через Дунайські порти (Ізмаїл, Ренії, Кілія). Решта 11 % – автотранспортом”, – зазначив Дмитрасевич.

Він наголосив, що заблокованими для експорту в Україні залишається понад 20 млн тонн пшениці, кукурудзи та інших культур. Крім того, неможливий вивіз олії та інших товарів. З кожним днем все це збільшує ймовірність виникнення серйозних проблем з нестачею зерна в бідних країнах Африки і Близького Сходу, що може призвести до голоду.

При цьому Україні брак зерна не загрожує, оскільки це фізично неможливо: виробництво майже в п’ять разів перевищує споживання всередині країни. Якщо минулого року загальний урожай був 106 млн тонн, і використовувалось 20 млн тонн всіх культур.

“Відношення споживання щодо виробництва в Україні відносно невисоке, до того ж воно знизилося через те, що люди поїхали. Так що у нас проблем бути не може. Це просто нереально”, – переконаний заступник міністра.

Нагадаємо, Україна має достатні запаси зерна, щоб задовольнити внутрішній та світовий попит принаймні до кінця 2022 року, а то й у 2023-му, але для цього треба зупинити всі воєнні дії у Чорному морі.

За попередніми прогнозами від The Food and Agriculture Organization (ФАО), валове виробництво зернових у світі у 2022 році продовжить зростання четвертий рік поспіль і може досягти 790 млн т.

Раніше Landlord повідомляв, що війна в Україні призведе до масштабної продовольчої кризи – ООН.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...