Новини / Ринок землі     14 вересня 2021 08:00

В Україні зафіксовано укладення перших банківських кредитів під покупку землі фермерами

Покращить доступ до банківського кредитування для аграріїв запуск Державного аграрного реєстру

В Україні зафіксовано укладення перших банківських кредитів під покупку землі фермерами. Про це розповів заступник міністра аграрної політики, продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба.

За його словами, покращить доступ до банківського кредитування для аграріїв запуск Державного аграрного реєстру.

“Перші угоди про банківські позики для фермерів під купівлю землі фіксуються. Є певні складнощі, як завжди коли стартує новий процес”, – сказав Дзьоба.

Він зазначив, що доволі тривалий час займають транзакції з нотаріусом.

ЧитайтеФермери зможуть отримати до 5 мільйонів компенсації за рік

Восени, за словами Дзьоби,  Мінагро планує запустити платформу цифрової взаємодії держави і агробізнесу – Державний аграрний реєстр.

“В тому числі залучати фінансові інститути до цієї платформи і будемо максимально автоматизувати будь-які перевірки, які можливі для того, щоб побудувати якісний сервіс для громадян”, – пояснив Дзьоба.

“Люди отримали право володіння землею. Що їм це дає? Можливість звернутися до банку і під заставу землі отримати кредит, розпочати новий бізнес. Це повинно активізувати наші регіони та села. Ми не чекаємо великої кількості земельних угод. Навпаки ми хочемо, щоб люди були господарями на землі, щоб вони мали можливість залучити додаткове фінансування, маючи свій актив повністю ліквідний і в законі”, – каже він.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що міністр агрополітики назвав середню ціну за гектар. 

Джерело: Київ

Наталія Софієнко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також