Новини    25 жовтня 2022 19:07

В Україні вже засіяли 3,6 млн га озимих зернових: лідирує Миколаївщина та Одещина

Сільгосптоваровиробники всіх областей України завершили сівбу озимого ріпаку, якого посіяно 999 тис. га

Сівба озимих зернових культур ще триває. Наразі вже засіяно 3,6 млн га, або 76% до прогнозу, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Так, пшениці посіяно 3,1 млн га, або 79%, ячменю – 390 тис. га, або 58%, жита – 74 тис. га, або 86%.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За попередній тиждень посіяно 836 тис. га озимих на зерно. Серед лідерів аграрії Миколаївщини та Одещини, вони провели сівбу на майже 150 тис. га кожна.

Київщина та Чернігівщина завершили посів озимих зернових культур, там засіяли 141 тис. та 131 тис. га відповідно. Близькі до завершення Тернопільщина, Хмельниччина та Полтавщина.

Сільгосптоваровиробники всіх областей України завершили сівбу озимого ріпаку, якого посіяно 999 тис. га, або 104% до прогнозу.

Нагадаємо, попри складнощі, які викликані збройною агресією російської федерації проти України, аграрії Донеччини продовжують проводити комплекс осінніх польових робіт та закладають підґрунтя майбутнього врожаю. 

Сьогоднішнє здійснення посівної кампанії з озимими має негативний характер порівняно з минулим сезоном.

Наразі очікується засіяти 65 % від минулорічної площі – 4,7 млн га. Про це в ефірі єдиного марафону повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.

Через війну в Україні велика кількість аграрних підприємств вже змінила або зараз змінює спеціалізацію. Одні культури вже не вирощуються, їх замінили інші.

Міністерство аграрної політики та продовольства України прогнозує, що цієї осені українські сільгосптоваровиробники скоротять посівні площі зернових майже на третину проти показників минулого року. 

За прогнозами найменший врожай у 2022 році українські фермери отримають з пшениці, соняшнику та ячменю, оскільки значна частина вирощування цих культур знаходиться безпосередньо у регіонах, що страждають від окупації та бойових дій.

Також раніше в НААН розповіли, як фермерам проводити посівну в умовах війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...