Новини    02 березня 2023 21:01

В Україні вивели два сорти бавовнику, один — для неполивних умов

Відновлення українського бавовництва можливе лише завдяки введенню науково обґрунтованої системи насінництва

Успішному впровадженню бавовництва в агропромислове виробництво південного регіону сприятиме використання нових скоростиглих сортів, створених в Інституті кліматично орієнтованого сільського господарства НААН: для неполивних умов — сорт бавовнику Підозерський 4, для умов зрошення — Дніпровський 5, розповіла старший науковий співробітник інституту Віра Бобровик, передає AgroPortal.ua.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Термін дозрівання сортів, у порівнянні з болгарським скоростиглим аналогом Белі ізвор, коротший на 5-10 днів, якість волокна відповідає вимогам текстильної промисловості.

Відновлення українського бавовництва можливе лише завдяки введенню науково обґрунтованої системи насінництва. На теперішній час інститут володіє лише 10 кг насіннєвого сирцю сорту Підозерський 4, який вдалося врятувати від ворожої агресії рф, що дає змогу до березня 2024 р. одержати 4,5 кг насіння супереліти І-ІІ класів, — пояснила науковиця.

Нагадаємо, вчені НУБіП вивели перший український сорт бузини чорної, що дозволяє розпочати її широке культивування, повідомляє пресслужба НУБіП України.

У результаті багаторічних досліджень вченим Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану вперше вдалося вивести новий сорт рокамболю – овоча, який також називають цибулею-чесноком, причасниковою цибулею, єгипетською цибулею або іспанським часником.

Ізраїльська компанія Rahan Meristem спільно з підприємством Banarica Colombia з Колумбії розробили новий сорт бананів із групи Кавендіш, стійкий до грибного захворювання — фузаріозу TR4, яке відоме як панамська хвороба. Новий сорт також відрізняється високою врожайністю та ранніми термінами цвітіння. Про це повідомляє Fruit-inform.

Садівник-селекціонер із Кам’янця-Подільського В’ячеслав Францішко вніс до Державного реєстру сортів чимало рослин.

Державний реєстр сортів рослин України поповнився новим сортом декоративних культур — яблуня “Оксана”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...