Новини / Тваринництво     17 квітня 2019 15:53

В Україні вводять нові правила імпорту тварин

Міністерство юстиції України зареєструвало наказ, яким затверджено нові вимоги до ввезення в Україну тварин та продукції тваринництва, розроблені на основі міжнародних стандартів, з використанням досвіду ЄС.

Про це повідомляє на своєму сайті Держспоживслужба.

Нові вимоги стосуються імпорту в Україну:

  • живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу;
  • харчових продуктів тваринного походження;
  • кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження;
  • продуктів їх оброблення, переробки.

Читайте: Українські фермери постачатимуть ягоди для дітей у навчальні заклади

Наказ передбачає такі основні нововведення:

  • Застосування Україною принципів зонування та компартменталізації (дозволяється імпортувати тварин або продукцію із зон або компартментів, якщо не вся територія країни-експортера є вільною від тієї чи іншої хвороби тварин).
  • Значне зменшення кількості діагностичних досліджень щодо живих тварин, які проводять на території країни-експортера (це суттєво скоротить витрати імпортерів, які планують ввозити в Україну живих тварин).
  • Оновлення вимог щодо походження сировини для виробництва харчових продуктів (наказ не встановлює вимоги щодо походження сировини для виробництва харчового продукту виключно із території країни-експортера, що значно полегшує діяльність для виробників зазначених продуктів).
  • Збільшення видового різноманіття продуктів, які можуть ввозитися в Україну. До сьогодні на законодавчому рівні не встановлено вимоги до імпорту низки категорій продуктів, що є значним торговим бар’єром. Наказом встановлено вимоги до таких нових категорій продуктів, як композитні продукти, желатин, колаген, молозиво, жаб’ячі лапки та равлики, 33 категорії побічних продуктів та продуктів їх оброблення, переробки.

Зазначений наказ набирає чинності через півроку після опублікування.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні запускають пілотний проект контролю сирого молока.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також