Новини / Тваринництво     27 лютого 2019 10:12

ІТ-системи у тваринництві: в Україні запускають пілотний проект контролю сирого молока

У 4 областях України запроваджують програму контролю сирого молока. Пілотний проект розроблено спільно зі швейцарськими фахівцями. За його результатами визначатимуться шляхи впровадження системи в масштабах всієї країни.

Про це повідомляє прес-центр Держпродспоживслужби.

Концепцію контролю сирого молока розробили Держпродспоживслужба та Швейцарсько-український проект створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні (SAFOSO).

Читайте: У Південному Судані гостра нестача продовольства: 7 млн населення лишилося без зернових, води і продуктів харчування

Уряд відзначив вагомий внесок SAFOSO у підготовку цього проекту: формування нормативно-правових актів, забезпечення необхідних ІТ-систем; практична робота в регіонах.

Програму тестуватимуть у господарствах Вінницької, Миколаївської, Полтавської та Харківської областей.

Розроблений спеціальний модуль системи оцінювання якості молока дозволить виробникам і переробним підприємствам ознайомлюватися з результатами щодо партій молока, які вони постачають чи закуповують.

Landlord раніше повідомляв про те, що у 2019 р. операторів ринку харчової продукції перевірятимуть без попереднього попередження суб’єктів перевірки.

Технології        11 серпня 2019 10:04

У США створили антибактеріальні футболки з відходів молока

На кожну йде 5 склянок невикористаного молока. Футболки з молочної диво-тканини м’якіші від бавовняних, мають антибактеріальні властивості та вловлюють запахи, зберігаючи свіжість.

Про стартап з Лос-Анджелесу, що має назву Mi Terro, пише видання New Atlas.

Відходи молочної продукції, яка на молокозаводах йде на утилізацію, стали сировиною для виробництва тканини для футболок. Автори стартапу запевняють, що такі вироби мають  переваги перед звичайними бавовняними футболками.

Як же виготовляють тканину? Технологія така. Відпрацьоване скисле молоко ферментується, з нього видаляються жири на поверхні. Потім сировину зневоднюють, отримуючи порошок, і очищають. У результаті залишається тільки казеїн — продукт ферментації головного молочного білку.

Потім сухий казеїн розчиняють у слабкому розчині лугу. З цієї суміші за допомогою спеціального пристрою – фільєри отримують волокна (процес можна порівняти з виготовленням солодкої вати). Останній крок — обробка розчином кислоти для нейтралізації лугу. І тепер з готових молочних ниток можна робити тканину.

Читайте: Горілка з чорнобильської пшениці: у Британії презентували унікальний алкоголь

Футболки з такої тканини не мнуться, зберігають прохолоду та здатні блокувати УФ-випромінювання.

Футболки Limitless Milk доступні на платформі Kickstarter. Для бекерів вартість однієї футболки становитиме $ 35, тоді як в роздріб вона коштуватиме $ 59.

Як повідомляв раніше Landlord, Pepsi, Danone і Nestle планують продавати воду в перероблюваних пластикових пляшках із тирси.

Поділися

LOL        14 липня 2019 18:03

Фермер ставитиме козам класичну музику, щоб краще доїлися

Власник екоферми на Донеччині вважає, що музика допоможе виробити у тварин умовні рефлекси та вплине на кількість та якість молока.

Про новації фермера з Донеччини Сергія Свириденка пише Український антикризовий медіа-центр. Він не просто ставитиме музику тваринам, а ще й мінятиме її.

«У першій половині дня для кіз буде грати класична заспокійлива мелодія. Перед доїнням вмикатиму більш динамічні пісні, наприклад, українські, – розповідає фермер. – А коли прийде час виганяти худобу на пасовище ставитиму їм марш, щоб вони розуміли, що зараз треба йти пастись», – розповідає фермер-новатор.

Читайте: Незвичайні слухачі: корови зачаровані грою на саксофоні

Сергій Свириденко був добровольцем в АТО, а зараз він успішний бізнесмен. Заснував власну екоферму «Козацьке подвір’я, де розводить кіз, курей, качок, та займається виробництвом м’ясних і сирних делікатесів.

Як повідомляв раніше Landlord, McDonald’s відкрив ресторан для бджіл 

Поділися

LOL        04 липня 2019 14:02

Незвичайні слухачі: корови зачаровані грою на саксофоні ВІДЕО

Музикант зізнався, що його гра перед коровами – перший виступ для «живої аудиторії». Що ж, аудиторія оцінила!

В Інстаграм з’явилося зворушливе відео, як саксофоніст грає мелодії коровам. Готуючись до свого першого виступу, він каже: «Я чув, що ця музика може приручити навіть дикого звіра, тому я намагаюся спробувати це на коровах. Власне, це моє перше прослуховування для живої аудиторії».

Вдячна аудиторія прямує на звуки саксофона і зачаровано слухає…

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Moo!! Free concert! By @coachrickh #saxophone #cows #9gag

Публикация от 9GAG: Go Fun The World (@9gag)

Читайте: Година відпочинку корови додає 1,7 літра молока в день

Концерт вдався, а пост у Інстаграм зібрав купу позитивних коментарів. Пишуть і про власний досвід: коли на фермі впало виробництво молока, хтось порадив гарну флейту або фортепіано. «Музика грала з ранку до вечора і не лише збільшувала виробництво молока, але й робила корів щасливішими», – пише один з коментаторів.

І тварини, і люди часто дивують. Як повідомляв раніше Landlord, McDonald’s відкрив ресторан для бджіл.

Поділися

Технології        18 червня 2019 11:04

Сир із кеш’ю та місо: веганська продукція ставить палки в колеса молочній галузі США

Виробництво веганського сиру та масла як альтернативи молочної продукції стало вельми успішним у США, при цьому продажі молока зазнали значного спаду. Тому тваринники країни піднімають питання маркування продукції, наголошуючи споживачеві, що «веганське масло – насправді не масло».

Про це повідомляє Bloomberg.

Донедавна американська молочна промисловість була відносно спокійною щодо поширення немолочних продуктів з використанням у маркуванні таких слів, як «молоко» або «сир». Але останнім часом позиція лобі тваринників змінилася.

Національна федерація виробників молока проводить кампанію проти альтернативних молочних продуктів, зокрема, проти використання назв молочних продуктів на етикетках цих виробів.

Читайте: Біль американських фермерів: як виглядають на початку червня посіви сої у США

Зміна споживчих смаків регулярно цитується як головна причина повільного занепаду молочної  галузі. У Федерації вважають, що, використовуючи на етикетках слова «молоко» або «масло», виробники вегетаріанської продукції вводять в оману споживача і несправедливо крадуть частку ринку.

Успіх на хвилі популярності рослинної продукції

Мійоко Шиннер – ідеальна ілюстрація американської мрії. Однак для молочної промисловості США вона стала реальною перешкодою.

Японський іммігрант 61-річна Мійоко Шиннер, здобувши популярність своєю кулінарною книгою про веганські сири, 5 років тому заснувала невелику компанію, яка дуже швидко стала успішним виробником веганської «молочної» продукції.

Отримавши одного разу замовлення на суму $50 тис., Шиннер зрозуміла, що потужностей виробництва у неї для цього недостатньо. Тому вона зібрала $25 млн і побудувала підприємство площею 30 000 кв. футів у м. Петалума, штат Каліфорнія, що спеціалізується на виготовленні молочних альтернатив з таких інгредієнтів, як кеш’ю або рисовий місо. Наразі  компанія виробляє низку продуктів, зокрема сир, моцарелу, масло.

Досягти таких масштабів було непросто, але сьогодні продукція Мійоко Шиннер продається у 12 000 магазинах США. Продажі процвітають – говорить Шиннер, посилаючись на зростання минулого року на 168%.

Біль молочної галузі

При тому, що такі підприємці, як Мійоко Шинер, досягли успіху, скориставшись популярністю продуктів на основі рослин, продажі молока у США, тим часом, зазнали багаторічного спаду.

Штат Вісконсин – один із найбільших виробників молока та вершкового масла в країні (виробляє більше третини всього масла у США). Тож саме тут біль був особливо гострим. Молочні фермери штату виходять з промисловості (близько трьох виробників на день припиняють свою діяльність!), оскільки низькі ціни на молоко зберігаються, а банкрутство поглиблюється.

Молочна ферма у Waldo, штат Вісконсин.

Адам Спірингз є одним із тих колишніх фермерів. Він попросив 27 різних банків реконсолідувати його борг, але ніхто навіть не розглядав його справу. Тепер він працює регулятором страхування врожаю, а його дружина викладає в технічному коледжі. Нещодавно вони продали своїх корів і все ще намагаються продати свої інші активи, у тому числі ферму та будинок у Weyauwega.

«Сумно думати про те, що ми мали, що будували і що ми втратили, – поділився Спірингз. – Але принаймні зараз ми не живемо в бідності, як останні роки».

Кампанія проти веганської продукції

Такі тяжкі обставини привели до того, що лобістські групи молочної промисловості, зокрема Національна федерація виробників молока, проводять кампанію проти альтернативних молочних продуктів.

Тепер у штаті Вісконсин супермаркетам заборонено продавати будь-які немолочні продукти з маркуванням «масло». За визначенням, веганський продукт не може бути легально позначений і проданий як масло: продукція може бути позначена як імітаційне масло, імітація маргарину або рослинний продукт.

Працівники складають сир на молочній фермі в Plymouth, штат Вісконсин.

Тож тепер масло Мійоко Шиннер прибирають з прилавків магазинів. Підприємець сказала, що вона запропонувала державі рішення: на товари, які зараз уже надійшли в торговельні мережі, компанія зробить наклейки, котрі повідомлятимуть про «рослинне походження» продукції. 12 червня Департамент сільського господарства, торгівлі та захисту прав споживачів штату Вісконсин затвердив зразок етикетки.

Як повідомляв Landlord, щороку в Британії проводиться веганська кампанія, під час якої близько 50 000 людей відмовляються на місяць від тваринних продуктів. Веганська дієта стає все більш популярною: за рік кількість пошукових запитів щодо неї подвоїлася. Проте фермери критично ставляться до мотивів веганства.

Фото: Bloomberg.

Поділися

Новини        28 березня 2019 11:15

Молочні ферми під загрозою – Асоціація виробників молока

З початку 2019 року ціна на літр молока ґатунку «екстра» у закупці впала на 70 копійок до 9,50 грн. Асоціація виробників молока (АВМ) занепокоєна, і навіть прогнозує закриття молочно-товарних ферм.

Про стрімке зниження закупівельних цін на молоко як сировину йдеться у повідомленні на порталі АВМ. При цьому в Асоціації зазначають, що світові ціни на молоко як сировину, навпаки, ростуть.

Основна причина бід українських фермерів – їхні стосунки з переробниками продукції. Як зазначають в  Асоціації, Россільгоспнагляд посилив контроль за ввезенням сирного продукту з країн СНД, у тому числі з Білорусі, куди українські переробники збувають свій товар. Тепер молокозаводи намагаються за рахунок фермерів компенсувати свої втрати.

Читайте: Українців на 80% годують молочним фальсифікатом – фермер

Україна так і не позбулася залежності від російського ринку, куди йшло 70% експорту молочної продукції, визнають в АВМ.

Віце-президент АВМ Ганна Лавренюк зазначає, що ситуація із закупівельними цінами «ставить під загрозу всю галузь молочного скотарства в Україні».

АВМ закликає до діалогу виробників молочних продуктів, сподіваючись на врегулювання ситуації.

Як повідомляв раніше Landlord, світові ціни на продукти підскочили, серед лідерів здорожчання – молоко, олія та цукор.

Поділися
Показати ще