Новини / Тваринництво     20 лютого 2021 15:01

В Україні введені європейські вимоги до благополуччя тварин

Встановлюються мінімально допустимі вимоги до благополуччя сільськогосподарських тварин під час їх утримання, включаючи відгодівлю та догляд за ними

В Україні введені європейські вимоги до благополуччя тварин. Відповідний наказ Мінекономіки «Про затвердження Вимог до благополуччя сільськогосподарських тварин під час їх утримання» було зареєстровано міністерством юстиції 18 лютого 2021 року.

Документом встановлюються мінімально допустимі вимоги до благополуччя всіх видів сільськогосподарських тварин, включаючи відгодівлю та догляд за ними. При цьому для утримання свиней, телят і різних видів курей встановлено спеціальні (додаткові) вимоги.

Зокрема, наказом передбачаються:

  • гарантовані мінімальні площі для утримання різних видів тварин;
  • обов’язкова періодичність огляду тварин;
  • обов’язкове забезпечення тварин доступом до питної води і корму;
  • вимоги до ветеринарного обслуговування;
  • вимоги до рівнів освітлення, шуму, загазованості приміщень для тварин;
  • вимоги до безпечності матеріалів приміщень для тварин.

Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Глущенко зазначив, що затвердження вимог сприятиме поширенню практики гуманного поводження з сільськогосподарськими тваринами, покращенню умов їх утримання, збереженню здоров’я сільськогосподарських тварин, зменшенню ризиків їх травмування і страждання.

ЧитайтеТОП-8 країн Європейського Союзу за площею органічного землеробства

«Цей документ є ще одним кроком на шляху нашої євроінтеграції. В українське законодавство буде імплементовано вимоги п’яти актів права ЄС. Перший блок ми реалізували. Тож мінекономіки переходить до наступного кроку – розробки регулювання для двох наступних частин сфери благополуччя», – зазначив заступник міністра.

В Європейському Союзі регулювання у сфері благополуччя сільськогосподарських тварин розділене на три частини: благополуччя під час утримання, благополуччя під час транспортування, благополуччя під час забою тварин.

Наказ було розроблено після того, як 4 лютого парламент ухвалив закон «Про ветеринарну медицину», який комплексно врегулює сфери здоров’я та благополуччя тварин, а також виробництва та обігу ветеринарних препаратів.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що аграріям потрібен оновлений закон про аграрні розписки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також