Новини / Рослинництво     19 лютого 2021 12:01

ТОП-8 країн Європейського Союзу за площею органічного землеробства

Загальний розмір посівних площ, відведених під органічні сільськогосподарські культури в Європі складає майже 13,8 млн гектарів

Впродовж 2012-2019 років органічні посівні площі в Європі за зросли на 46% і за даними Євростату, загальна площа посівних площ, відведених під органічні сільськогосподарські культури в Європі склала майже 13,8 млн га. Цей показник становить 8,5% від загальної площі сільськогосподарських угідь Європи. Про це повідомляє FreshPlaza.

Найбільша частка органічних сільськогосподарський площ була у наступних країнах:

  • Австрія – 25,3%;
  • Естонія – 22,3%;
  • Швеція – 20,4%;
  • Швейцарія – 16,3%;
  • Італія – 15,2%;
  • Чехія – 15,2%;
  • Латвія – 14,8%;
  • Фінляндія – 13,5%.

При цьому в Швеції була найвища частка органічних зернових (7%) і свіжих овочів (19%), в той час як в Греції була найвища частка екологічно чистого великої рогатої худоби (27%), а в Латвії – найвища частка органічних овець і кіз (36%).

Цікаво, що Україна, принаймні на словах, не збирається відставати на цьому напрямку. Так, Роман Лещенко, міністр аграрної політики та продовольства України заявив, що Україна має стати лідером з експорту органічної продукції в світі

ЧитайтеЛише 35% землевласників готові продати свій пай після відкриття ринку

«Ми вже в трійці ТОП-експортерів органічної продукції до країн ЄС і географія росту неймовірна. У перспективі – ринки США, Азії та Канади. Впевнений, органіка – напрям, який має всі перспективи для росту і може створювати якісну додану вартість», – вважає міністр.

За його словами, для розвитку органічного напрямку в Україні потрібно розробити та затвердити належну законодавчу базу, адаптувати нормативи до вимог Регламентів ЄС, що максимально посилить довіру імпортерів української органічної продукції і сировини і встановити дієвий контроль над суб’єктами органічного ринку.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що світові ціни на мінеральні добрива досягли багаторічних максимумів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також