Новини / Аналітика     14 вересня 2022 16:49

В Україні стартувала кампанія з посіву озимини

Водночас посівного матеріалу українським аграріям вистачає

Наразі очікується засіяти 65 % від минулорічної площі – 4,7 млн га. Про це в ефірі єдиного марафону повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.

Так, зменшення площ зумовлене тимчасовою окупацією, бойовими діями та мінуванням с/г угідь.

“Зважаючи на останні події зі звільнення українських територій з-під окупації Збройними Силами України, в нас є обґрунтований оптимізм, що цей прогноз у 4,7 млн га покращиться”, – пояснив Дмитрасевич.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Раніше перший заступник міністра Тарас Висоцький зауважував, що у семи областях України вже розпочали сівбу озимої пшениці, жита, ячменю та ріпаку. Проте Мінагрополітики очікує, що цієї осені аграрії скоротять посівні площі зернових на 25-35%.

Водночас посівного матеріалу українським аграріям вистачає.

Нагадаємо, через війну в Україні велика кількість аграрних підприємств вже змінила або зараз змінює спеціалізацію. Одні культури вже не вирощуються, їх замінили інші.

Міністерство аграрної політики та продовольства України прогнозує, що цієї осені українські сільгосптоваровиробники скоротять посівні площі зернових майже на третину проти показників минулого року. 

За прогнозами найменший врожай у 2022 році українські фермери отримають з пшениці, соняшнику та ячменю, оскільки значна частина вирощування цих культур знаходиться безпосередньо у регіонах, що страждають від окупації та бойових дій.

Також раніше в НААН розповіли, як фермерам проводити посівну в умовах війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також