Новини / Рослинництво     21 липня 2020 16:50

В Україні скорочуються площі під органічним землеробством

Можливою причиною стагнації сектору став початок регулювання ринку органічної продукції з боку держави

Виробництво органічної продукції в Україні припинило бурхливий розвиток. Такий висновок можна зробити з оприлюднених даних проекту «Дослідження органічного ринку та підтримка політичного розвитку».

У минулому році в Україні, на внутрішньому ринку, було продано 7350 тон органічної продукції на 575 млн грн (або $24,3 млн за курсом на кінець 2019 року). Абсолютний лідер реалізації «органіки» – молоко і молокопродукти, обсяг продажів яких склав 320 млн грн або 4640 тон у фізичному виразі.

Втричі менше – на 115 млн грн – продали органічних круп, зернових виробів, борошна та насіння. Замикає ТОП-3 продажів української органічної їжі на внутрішньому ринку овочі і фрукти. Їх продали 990 тонн на 35 млн грн. Також українці охоче купували органічні соки і напої, м’ясопродукти, прянощі і морозиво.

Читайте: В уряді згадали про Стратегію зрошення та дренажу в Україні 

При цьому, згідно із даними проекту «Дослідження органічного ринку та підтримка політичного розвитку», який фінансується Швейцарською Конфедерацією, у 2018 році ринок «органіки» в Україні переживав бум, і кількість його учасників різко зросла з 504 до 630 (200 з них, тобто рівно третина, займалися вирощуванням органічної продукції, решта – переробники).

Однак, вже в минулому році кількість гравців на українському органічному ринку скоротилася до 597 підприємств і фізосіб-підприємців.

Частка сільгоспземель, на яких вирощується українська «органіка» також скоротилася – з 381,2 тис. га в 2016 р. до 309 тис. га в 2018 р (даних по 2019 р. ще немає). Таким чином, поки можна констатувати, що різке зростання органічного виробництва в Україні призупинилося.

Можливо, однією з причин деякої апатії виробників став початок регулювання органічного ринку з боку держави. Адже на початку серпня 2019 р. в Україні набрали чинності Закон «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». До цього оператори ринку у своєї діяльності орієнтувався виключно на вимоги компаній, що здійснюють органічну сертифікацію. Останні, в свою чергу, працювали згідно з вимогами та стандартами ЄС та інших основних країн-виробників такої продукції.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що фермерським господарствам планують виділити 67 млн грн кредитів.

Читайте також