Новини / Фінанси     13 квітня 2020 16:23

В Україні пропонують відмовитися від обов’язкового фасування овочів та фруктів – ЄБА

Українські магазини за рішенням місцевих органів влади щодня фасують овочі та фрукти в одноразові пакети, хоча на державному рівні не встановлено будь-яких вимог обов'язкового фасування продуктів харчування, які не споживаються безпосередньо на місці.

Повідомляється, що згідно рішень місцевих органів влади, багато магазинів щодня фасують овочі та фрукти в одноразові пакети, хоча на державному рівні не встановлено жодних вимог щодо обов’язкового фасування продуктів харчування, котрі не споживаються безпосередньо на місці. Адже доведено, що у такій упаковці фрукти й овочі швидше псуються, до того ж для вірусів створюється більш сприятливе середовище.

Більше того, за інформацією МОЗ України, фрукти – непридатне середовище для виживання вірусу. Це також підтвердили в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України своїм листом з роз’ясненням від 11 квітня на прохання від Європейської бізнес-ассоціації.

Читайте: Як програма МетеоЗахист повертає впевненість аграріям

Відзначається, що таким чином рішення окремих міст провокує збільшення відходів у вигляді пакетів, що згубно впливає на навколишнє середовище. Це також призводить до зростання цін на продукцію через додаткові витрати на матеріали й робочий час продавців, прискорює псування продукції, збільшує кількість незадоволених клієнтів, які також не розуміють необхідності таких заходів.

Тож, зважаючи на обставини, ЄБА пропонує уточнити способи реалізації овочів і фруктів у відповідних рішеннях обласних комісій і місцевих рад.

Зокрема, експерти Комітету з роздрібної торгівлі вважають за необхідне дозволити продаж нефасованих (вагових) овочів і фруктів продавцями або покупцем шляхом самообслуговування, за умови дотримання базових рекомендацій з безпеки. А саме – при наявності індивідуальних засобів захисту у продавця або покупця, дотримання дистанції між людьми 1,5 метрів, додаткової дезінфекції обладнання та інших необхідних заходів.

Джерело: ЄБА

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українці перед Великоднем масово почали скуповувати алкоголь та яйця.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також