Новини    03 липня 2022 13:11

ЮНЕСКО внесли український борщ внесли до культурної спадщини, що потребує охорони

Елемент "Культура приготування українського борщу" внесено до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайного захисту

1 липня на п’ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини елемент “Культура приготування українського борщу” включили до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини, які потребують негайної охорони.

Про це повідомила Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України на сторінці у Facebook.

ЮНЕСКО в планах мала розгляд цього рішення у 2023 році, однак зробила це швидше через розв’язану росією війну проти України.

В пресрелізі повідомляється: “Український борщ – національний варіант борщу, який споживають у кількох країнах регіону – є невід’ємною частиною життя української родини та громади”

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко назвав рішення ЮНЕСКО “перемогою у війні за борщ”.

“Битва за борщ була розпочата ще до війни. І скільки б Маша Захарова (речниця міністерства закордонних справ РФ. – Ред.) не розповідала, що “книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати” і взагалі наш борщ – це “прояв екстремізму та нацизму”, цей “прояв екстремізму” тепер офіційно український, і офіційно під охороною ЮНЕСКО. Пам’ятайте та будьте певні – як у війні за борщ, так і в цій війні ми переможемо”, – написав міністр у Facebook.

Довідка. До списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО зараховані ще чотири українські елементи: Петриківський розпис, козацькі пісні Дніпропетровщини, Косівська кераміка та кримськотатарський орнамент Орнек.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині виготовляють сухий борщ для української армії.

Раніше повідомлялось, миколаївський завод “Елеваторпромсервіс” продовжує працювати та виконувати довоєнні замовлення.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...