Новини    03 квітня 2023 12:58

В Україні прогнозують дефіцит вівса

Овес зазвичай сіють у Сумській, Чернігівській областях, північних районах Харківщини

Для виробників круп головна культура — овес, який вирощується в регіонах, постраждалих від окупації чи бойових дій. Тож, скоріше за все, з ним будуть певні питання, розповів співзасновник ТОВ “ТЕРРА” Олександр Ясинський, передає AgroPortal.ua.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Минулого року у нас були тільки проблеми з вівсом, оскільки ця культура у нашому регіоні не дуже агротехнічно виробляється. Її сіють у Сумській, Чернігівській областях, північних районах Харківщини, а там якраз була окупація. Добре, що в нас були певні запаси сировини. Ми свій транспорт відправляли по всій країні шукати овес, а іншу сировину наші фермери привозили нам самі. Тому ось такими діями, логістичною постановкою вирішили це питання.

Компанія “ТЕРРА” вже 25 років працює на цьому ринку і має розгалужену мережу постачальників з тисячі фермерів. Тому великої проблеми з сировиною на підприємстві немає і не було.

Минулого року порти були спочатку закриті, кордони з Європою на дуже великій відстані, були проблеми з пальним, і тому доставка до кордонів для фермерів була дуже дорогою, і вони ніяк не могли продати продукцію в інші напрямки, тож звертались до нас, — зауважив Ясинський.

Нині компанія з агропідприємствами проводить перемовини та тримає на контролі питання посівів.

Наші партнери діляться своїми планами, а ми рахуємо баланс сировини, яка можлива, і плануємо, де її брати, плануємо виробництво, логістику вибудовуємо правильно, тож усе робиться і рахується наперед, — пояснив експерт.

Нагадаємо, Україна планує восени провести другий саміт Grain from Ukraine (“Зерно з України”), аби забезпечити подальше функціонування цієї гуманітарної ініціативи.

США підтримують ініціативу Grain from Ukraine і виділяють на її реалізацію близько $20 мільйонів.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

У Міністерстві аграрної політики пропонують змінити схему закупівель агропродукції для програми Grain from Ukraine, та закуповувати зерно з передплатою 50%.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...