Новини / Рослинництво     08 лютого 2022 20:00

В Україні подешевшають добрива

Низка країн для стабілізації цін на внутрішньому ринку вжили відповідних заходів

До весняної посівної однозначно спостерігатиметься зниження ціни, але наскільки сильне — ніхто не знає, вважає директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива» (UMF) Сергій Рубан. Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

Зазначається, що низка країн для стабілізації цін на внутрішньому ринку вжили відповідних заходів. Так, Росія тимчасово заборонила експорт аміачної селітри з 2 лютого по 1 квітня. Крім того, Польща з 1 лютого знизила ПДВ на добрива з 8% до 0%.

“Такі заходи варто було б запроваджувати й в Україні, проте наш Уряд навряд чи на це піде. За словами експерта, в Україні ціни на добрива відповідають світовим і наразі відбувається незначне зниження. На деякі позиції ціни зростають, як-от на аміачну селітру. Деякі добрива, навпаки, зараз дешевшають. В Україні знизилася ціна на карбамід відповідно до тенденцій світового ринку. На сьогоднішній момент — приблизно до $250 за тонну”, — заявив Сергій Рубан.

Щодо інших видів добрив, то за словами Сергія Рубана, ситуація наразі неоднозначна. Сульфат амонію та КАС не дешевшають, а аміак на світовому ринку подорожчав на $100 за тонну.

Як пояснив Сергій Рубан, на ринок продовжують діяти ситуативні фактори та, зважаючи на динаміку цін у 2021 році, цього року можливими є два сценарії: спекулятивне зростання на тлі великих фінансових вливань в економіку та відновлення ринкових цін і попиту після періоду стабілізації.

Раніше Landlord повідомляв, що ЄвроХім купує австрійського виробника азотних добрив.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також