Новини / Трейдинг     19 січня 2021 11:01

В Україні планують ввести граничні обсяги експорту кукурудзи

Граничний обсяг експорту культури у 2020/2021 маркетинговому році пропонується встановити на рівні 22,2 млн тонн

Граничний обсяг експорту культури у 2020/2021 маркетинговому році пропонується встановити на рівні 22,2 млн тонн шляхом внесення відповідного доповнення до Меморандуму щодо експорту сільгоспкультур у поточному сезоні. Про це на своїй сторінці Facebook повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики України Тарас Висоцький за результатами відеоконференція представників міністерства та профільних асоціацій.

Він повідомив, що питання розглядалось за ініціативи таких асоціацій, як «Союз птахівників України», «Свинарі України», «Тваринпром», «Союз кормовиробників України», представники яких повідомили, що задля забезпечення потреб внутрішнього ринку необхідно близько 7,5 млн тонн кукурудзи, що використовуються для виготовлення кормів для тварин. Тому учасники конференції запропонували включити у додаток до Меморандуму позицію кукурудзи на рівні приблизно 22 млн тонн.

Читайте: Дмитро Нерода: Ми випередили темпи зростання ринку насіння соняшника

«Згідно з інформацією міністерства, обсяг виробництва кукурудзи у 2020 році складає у межах 29-30 млн. тонн, маємо можливостей для експорту – 22,2 млн. тонн. Тому була порушена ініціатива щодо розширення в переліку сільськогосподарських культур в меморандумі щодо експорту сільгоспкультур на нинішній рік, та встановити обсяг кукурудзи у межах 22,2 млн. тонн», – зауважив Тарас Висоцький.

У підписаному додатку до Меморандуму про взаєморозуміння на ринку зерна зазначено граничний об’єм експорту пшениці – 17,5 млн тонн, а також жита – на рівні 1 тис тонн. Втім, за даними мінекономіки, у поточному маркетинговому році з України вже експортовано 1,7 тис тонн жита.
Остаточна позиція щодо граничних обсягів буде зафіксована 25 січня. У 2019/2020 маркетинговому році Україна експортувала на світовий ринок 30,33 млн тонн кукурудзи.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Бангладеш заявив про намір збільшити імпорт пшениці з України

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також