Новини / Трейдинг     18 січня 2021 11:45

Бангладеш заявив про намір збільшити імпорт пшениці з України

Рішення прийняте через збільшення експортного на зернові у РФ. Загалом Бангладеш імпортує близько 6 млн тонн зерна на рік

Бангладеш збільшить закупівлі пшениці на Україні, щоб заповнити будь-який дефіцит поставок з Росії, яка оголосила про плани ввести вищу експортне мито на зерно з 1 березня. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерело в уряді Бангладеш.

Згідно з раніше досягнутою домовленістю, Росія повинна була поставити 400 тис тонн пшениці у Бангладеш в поточному сезоні. Наразі здійснені поставки 200 тис тонн, і, як стверджують в уряді Бангладеш, схоже, що тепер Росія вже не зможе поставити решти зерна. Тому, наразі, за даними джерела, йдуть перемовини про закупівлю пшениці в Україні. У середньому Бангладеш імпортує близько 6 млн тонн зерна на рік.

ЧитайтеТОП-10 імпортерів української соняшникової олії у 2020 році

Нагадаємо, що підкомісія з митно-тарифного регулювання російського мінсільгоспу 15 лютого ухвалила підвищення з 1 березня цього року експортного мита на пшеницю до 50 євро за тонну, а також введення з 15 березня мита на експорт кукурудзи у розмірі 25 євро за тонну, ячменю – у розмірі 10 євро за тонну

Крім того, як повідомляє Зерно Он-Лайн, рішення про збільшення мита спричинило зростання ф’ючерсів на «пшеничних» майданчиках США – пшениця подорожчала до максимуму з травня 2014 року.

Березневі котирування американської пшениці зросли:

м’яка пшениця SRW у Чикаго – на $2,02/т  (до $248,20/т);

тверда пшениця HRW у Канзас-Сіті – на $2,39/т ($236,26/т);

тверда пшениця HRS у Міннеаполісі – на $1,01 ($236,35/т).

Біржові котирування могли злетіти ще вище, але спекулянти зафіксували частину прибутку. Крім того, стримуючим фактором стало зміцнення курсу долара.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що закупівельні ціни на соняшник в Україні перевищили 21 тис грн/т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також