Новини / Фінанси     14 лютого 2022 18:20

В Україні можуть зменшити оподаткування доходів – Данило Гетманцев

Данило Гетманцев розповів про плани держави запровадити податок на видатки та зменшити податки на офіційні доходи для громадян

В Україні можуть розглянути питання щодо зниження податків, водночас держава очікуватиме зустрічних кроків від суспільства. Реформа оподаткування доходів населення, широке суспільне обговорення якої невдовзі планує розпочати чинна влада, передбачатиме таке важливе нововведення, як значне зниження податку на доходи. Про це розповів голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю виданню “УНІАН“.

“Ми пропонуємо істотно зменшити оподаткування доходів. Податок на доходи фізичних осіб – уполовину. Наприклад, зараз 19,5% (18% плюс 1,5% військовий збір), а буде 10%”, – зауважив Гетманцев.

Підписуйтеся на LANDLORD у Facebook: тільки найголовніші новини

Водночас про зменшення розміру єдиного соціального внеску (ЄСВ) не йдеться.

За словами Гетманцева, існує також інший варіант, котрий розглядається розробниками нової системи оподаткування доходів – об’єднання трьох податків:
– Податок на доходи фізичних осіб (зараз становить 19,5%);
– ЄСВ (22%);
– військовий збір (1,5%).

У такому варіанті загальне значення планується знизити до 25% (наразі становить це 41,5%).

У Міністерстві фінансів наразі не погоджуються із запровадженням змін, оскільки побоюються різкого скорочення надходжень до бюджету.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

Натомість у разі все ж запровадження нової схеми оподаткування, Гетманцев зауважив, що держава очікуватиме відмови від практики ухилення від оподаткування, і як результат, виведення із тіні значної частини підприємств.

Нагадаємо, тіньовий обробіток землі в Україні сягає 40%.

Раніше українська зернова асоціація (УЗА) висловила зауваження до окремих норм ухваленого у першому читанні законопроєкту №5600 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень”.

Landlord раніше розповідав, що в Україні необхідно врівноважити високомаржинальне рослинництво і низькомаржинальне збиткове тваринництво.

Також повідомлялось, що тероргани ДПС донарахували майже 59 млн гривень акцизного податку, із яких до бюджету було сплачено 0,5%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також