Новини / Ринок землі     03 червня 2020 11:20

Тіньовий обробіток землі в Україні сягає 40%

Всеукраїнська аграрна рада закликає переглянути податкове навантаження на 1 га землі і створити рівні умови на ринку

Усунути проблемні питання тіньової оренди сільськогосподарських земель та тіньового ринку сільгосппродукції закликав голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун.

У своєму зверненні до голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ Данила Гетманцева, він наголосив на нагальній потребі вирівнювання податкового навантаження на 1 га сільськогосподарської землі.

У своєму зверненні голова ВАР звернув увагу, що тіньовий обробіток землі породжує нерівні умови конкуренції між «тіньовиками» та легальними агровиробниками. Малі фермери, які працюють легально, опинились сьогодні в особливо скрутному становищі. Адже, на відміну від великих господарств, вони не можуть компенсувати нерівність в податковому навантаженні за рахунок економії на ефекті масштабу.

Читайте: Земельна фантазія: як буде виглядати український ринок землі

«Це призводить до розквіту корупції, втрат надходжень податків до бюджетів всіх рівнів, а також подальшого зростання частки землі, що знаходиться в тіньовій обробці, що досягла приблизно 40% всіх земель», – зазначив Андрій Дикун.

Всеукраїнська аграрна рада наполягає на якнайшвидшому прийняття одного із законопроєктів: №3131, №3131-1 та №3131-2, кожен з яких призведе до детінізації вітчизняної аграрної галузі шляхом вирівнювання податкового навантаження.

У свою чергу, автор одного з проектів (№3131-1) народний депутат Іван Чайківський пояснив, що пропонується збільшити земельний податок мінімум до 3- 4% від нормативної грошової оцінки землі (зараз цей податок складає 0,3-1% НГО). Але одночасно, передбачити можливість зменшення суми до 1% за рахунок сплати інших податків – на прибуток, ПДФО від продажу продукції або ПДФО орендодавців та працівників (для платників ЄП), єдиного податку тощо.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що введення вільного обігу землі змусить компанії змінити структуру власності.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також