Новини    23 серпня 2023 16:19

В Україні можуть пришвидшити зміну цільового призначення землі

Метою документа заявлена підтримка підприємців, які хочуть створити нові робочі місця в умовах війни та післявоєнний час, тому документ має дозволити їм пройти переоформлення швидше

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №9627, який передбачає встановлення строку для зміни цільового призначення землі у 1,5 місяця, повідомляє AgroPolit.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині строки відповідної процедури є непрогнозованими через бюрократію та випадки корупції. Розробники проєкту закону стверджують, що в нинішніх умовах власнику землі сільськогосподарського призначення доведеться витратити від одного до трьох років на переоформлення, якщо він вирішить побудувати на ділянці промислове підприємство.

Метою документа заявлена підтримка підприємців, які хочуть створити нові робочі місця в умовах війни та післявоєнний час, тому документ має дозволити їм пройти переоформлення швидше.

Відповідно до законопроєкту зміну цільового призначення земельної ділянки мають погодити на підставі висновку, який надає уповноважений орган містобудування та архітектури місцевої ради, оцінюючи можливість розміщення об’єкта. Водночас зникає обов’язкова вимога із розроблення документації із землеустрою та містобудівної документації.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9086 з метою запровадження механізму вилучення державних сільгоспземель для облаштування спортивно-оздоровчих об’єктів, а також для виділення земельних ділянок учасникам бойових дій.

В Україні можуть зняти заборону на безоплатну приватизацію землі, але дозволять її не всім громадянам, а лише певному колу осіб. Йдеться про ВПО, а також про громадян, які втратили своє житло через війну.

Група народних депутатів з фракції “Батьківщина” та віцеспікерка Олена Кондратюк зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №8295 про внесення змін до Земельного кодексу України щодо продовження терміну дії обмежень у сфері купівлі-продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яким пропонується на 5 років продовжити заборону на продаж землі юридичним особам.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...