Новини    02 листопада 2021 20:21

В Україні критично скоротився експорт меду – експерт

Другий рік поспіль через несприятливі погодні умови в Україні пасічники збирають невисокі врожаї

З початку сезону (липень-вересень 2021 р.) експорт меду з України зменшився вдвічі в натуральному вираженні та на 18% — у грошовому.

“Причиною зменшення експорту є те, що другий рік поспіль через несприятливі погодні умови в Україні пасічники збирають невисокі врожаї. Також, на фоні зростання попиту з боку країн-імпортерів, виробники чекають на вищі ціни й тому стримують продаж меду. Це все впливає на обсяги експорту”, – заявила національний консультант FAO/ООН Анна Бурка.

Серед основних викликів, які чекають бджолярів у поточному сезоні, експерт назвала невизначену ситуацію з безмитними квотами в ЄС.

“Також усі в очікуванні на результати антидемпінгового розслідування в США щодо імпорту меду з Аргентини, Бразилії, Індії, України та В’єтнаму за ціною, яку американські асоціації виробників меду вважають нижче справедливої. Як можливий із наслідків — ринок США буде закритим для України”, — зазначає Анна Бурка.

Вона відмітила, що ще одним важливим фактором, який вплине на ринок, є посилення конкуренції на основних ринках збуту та боротьба за імідж стабільного постачальника меду.

Раніше Landlord повідомляв, що ЄС оголосив війну підробленому китайському меду.

Джерело: agronews

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...