Новини / Думки     08 жовтня 2022 14:35

В Україні хочуть створити Національний фонд відновлення АПК на деокупованих територіях


Вчені-аграрії пропонують направити кошти з бюджету на відбудову сільського господарства у районах, що перебували в окупації.

З метою розв’язання проблем матеріально-технічного і фінансового забезпечення відновлення діяльності сільськогосподарських товаровиробників після звільнення тимчасово окупованих рф територій, Національна академія аграрних наук України ініціює створення спеціальної державної інституції – Національного фонду відновлення агропромислового виробництва на деокупованих територіях.

Про це повідомляє пресслужба Національної академії аграрних наук України.

Діяльність Національного фонду відновлення агропромислового виробництва на деокупованих територіях сприятиме прискореному відновленню аграрної сфери і села на звільнених територіях, особливо Півдня України й Донбасу, шляхом координації діяльності органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, бізнесових структур щодо цільового нагромадження, розподілу й використання відповідних матеріально-технічних ресурсів насамперед паливо-мастильних матеріалів, насіння й садивного матеріалу, добрив, засобів захисту рослин, сільськогосподарської техніки й запасних частин, фінансових ресурсів тощо для забезпечення потреб усіх суб’єктів агробізнесу, – йдеться у повідомленні.

Національний фонд відновлення агропромислового виробництва має бути неприбутковою бюджетною установою, діяльність якої спрямовується, координується та контролюється Кабінетом Міністрів України. Фінансуватимуть фонд коштом державного бюджету, міжнародних організацій, держав-партнерів, заморожених та конфіскованих активів РФ, внесків юридичних та фізичних осіб. Одержувачів фінансування обиратимуть шляхом проведення конкурсу, за виробничими напрямами та за пріоритетністю, відповідно до потреб відновлення виробничої та соціальної інфраструктури України.

Одну з провідних ролей у діяльності Національного фонду відновлення агропромислового виробництва на деокупованих територіях відіграватиме Національна академія аграрних наук України, надаючи як науковий супровід, так і інноваційні рішення в усіх сферах агропромислового виробництва.

Нагадаємо, за різними оцінками, потенційна пряма шкода агросектору станом на вересень, становить понад шість мільярдів доларів США, а непряма – понад 23 млрд доларів.

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також