Новини / Політика     22 жовтня 2020 15:45

В Україні буде запроваджена власна система сертифікації органічної продукції

Уряд затвердив Порядок сертифікації органічного виробництва та обігу органічної продукції. Раніше виробники проходили сертифікацію відповідно до законодавства інших країн

Відтепер Україна матиме власну систему сертифікації органічного виробництва та обігу органічної продукції. Відповідну постанову схвалив кабінет міністрів на своєму засіданні, повідомляє прес-служба міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Україна є важливим постачальником органічної продукції на іноземні ринки та щороку нарощує обсяги експорту. Раніше виробники сертифікували своє виробництво за законодавством інших країн, переважно ЄС. Відтепер Україна матиме власну систему сертифікації відповідно до національного законодавства», – прокоментував рішення уряду міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Міністр впевнений, що такі зміни сприятимуть розвитку та прозорості вітчизняного органічного сектору та покращенню іміджу України на світовій торговій арені.

Читайте: Світова торгівля почала повільно відновлюватися – доповідь ООН

Прийнята постанова затверджує Порядок сертифікації органічного виробництва та обігу органічної продукції, яким буде регулювати:

  • вимоги до сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції;
  • порядок видачі сертифіката, його дубліката та форму документу.

Водночас передбачається внесення змін до Порядку (детальних правил) органічного виробництва та обігу органічної продукції, затвердженого постановою кабінету міністрів України від 23 жовтня 2019 р. № 970, в частині доповнення положеннями, що визначають вимоги до ведення виробниками документування своєї діяльності, що є обов’язковою умовою для проведення сертифікації виробництва як органічного.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Європарламент підтримав визнання системи сертифікації насіння України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також