Новини / Аналітика     21 жовтня 2020 13:15

Світова торгівля почала повільно відновлюватися – доповідь ООН

У другому півріччі 2020 року у глобальній торгівлі з’явились ознаки поступового одужання. Але точному прогнозуванню заважає невизначеність із подальшим розвитком пандемії COVID-19

У 2020 році обсяг світової торгівлі впаде на 7-9% у порівнянні із попереднім роком, незважаючи на ознаки крихкого відновлення світової економіки у третьому кварталі. Про це, за повідомленням Reuters, йдеться у звіті ООН, який був оприлюднений 20 жовтня.

Конференція ООН з торгівлі і розвитку (ЮНКТАД, орган Генеральної Асамблеї ООН) заявила, що спад глобальної торгівлі в другому кварталі 2020 р. склав 19% в річному вимірі. Падіння є наслідком тривалої пандемії COVID-19, шкоди від якої не уникла економіка жодного регіону світу.

При цьому світова торгівля дещо відновилася в третьому кварталі, коли її обсяг оцінювався приблизно на 4,5% менше, ніж за той же період роком раніше. За даними ЮНКТАД, спостерігалося різке відновлення обсягів китайського експорту після падіння в перші місяці пандемії – він показав зростання майже на 10% в річному вимірі.

Читайте: Агро — це круто! Цим треба жити, дихати та відчувати! — Ольга Іванченко

«Двигунами зростання в третьому кварталі була торгівля обладнанням для дистанційної роботи та навчання. Також відчутно збільшилися відвантаження продукції з текстилю. Росли продажі медикаментів. У той же час автомобільний і енергетичний сектори продовжували знижуватися», – заявила ЮНКТАД.

Згідно із попереднім прогнозом, річне зростання глобальної торгівлі в четвертому кварталі 2020 року буде на 3% менше торішніх показників. При цьому автори звіту наголошують на невизначеності, яка зберігається через нестачу інформації про подальший розвиток пандемії. Якщо в найближчі місяці світ побачить суттєве погіршення ситуації з COVID-19, то посилення політики обмеження торговки з боку урядів неминуче.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що за прогнозом СОТ світова торгівля у 2020 році впаде на 9,2%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також