Новини    22 лютого 2018 11:04

В рамках боротьби з АЧС за знайдений труп кабана хочуть ввести заохочення


Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в рамках боротьби з африканською чумою свиней (АЧС) працює над впровадженням відшкодування за знайдений труп дикого кабана. Про це повідомляє Уніан з посиланням на голову Держпродспоживслужби Володимира Лапу.

За його словами, зменшенню кількості спалахів АЧС сприятимуть профілактика і посилення моніторингу в дикій фауні, а також спрощений порядок відшкодування майнової шкоди у разі виявлення АЧС, посилення ветеринарно-санітарного контролю та посилення активності заходів із локалізації і ліквідації захворювання.

«Зараз ми працюємо над питанням про запровадження в Україні європейської практики, коли за знайдений труп дикого кабана передбачено відшкодування. Це істотно збільшує ефективність пошуку вірусу в дикій фауні і дасть додатковий позитивний ефект у боротьбі з цим захворюванням», – зазначив Лапа.

За його словами, Держпродспоживслужба планує зменшити кількість спалахів вірусу АЧС на 30-40% до кінця року. Так, з початку 2018 року, станом на 20 лютого було зареєстровано 31 спалах АЧС. Всього з 2012 року в Україні було зареєстровано 326 спалахів АЧС, з них 163 випадки в 2017 році.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...