Новини / Логістика     08 вересня 2022 21:19

В обхід рф: польський канал готовий до відкриття (фото)

Відкриття каналу заплановане на 17 вересня - 83-тю річницю вторгнення радянських військ в Польщу в 1939 році

Cудноплавний канал через Віслінську косу, що з’єднав Балтійське море з Віслінською затокою та дозволить суднам заходити до польського порту Ельблонг в обхід Калінінградської області рф, вже готовий до відкриття. Робітникам залишилося виконати незначні обсяги робіт на об’єкті, пише ЦТС.

“Ми на фініші, триває прийомка, будь-якої миті підрядник передасть нам весь об’єкт”, – заявив В’ячеслав Пьотшковскій, директор Морської адміністрації Ґдині.

Наразі завершуються роботи на хвилерізах, де вкладаються захисні Х-блоки, також залишився незначний обсяг задач по косметичному прибиранню на окремих залізобетонних конструкціях.

Як зауважив керівник гідротехнічних робіт консорціуму NDI/Besix (підрядник) Бартош Заблоцький, всі основні роботи як в захисному порті, так і в самому судноплавному каналі виконані настільки, що можна вже запроваджувати рух суден.

Відкриття каналу заплановане на 17 вересня – 83-тю річницю вторгнення радянських військ в Польщу в 1939 році.

Роботи на Віслинській косі розпочалися у жовтні 2019 року. Наразі завершено перший етап цієї інвестиції. Після завершення реалізації всього проекту судноплавний канал дозволить суднам з осадкою до 4,5 м, довжиною до 100 м і шириною до 20 м заходити в порт Ельблонг. Для цього необхідно буде, зокрема, провести днопоглиблення річки Ельблонг.

Нагадаємо, російська набережна Щецинського порту у Польщі змінить назву на Українську. Відповідну постанову ухвалила адміністрація морських портів Щецин і Свіноуйсьце, а потім міська рада Щецина.

Один з найбільших стивідорів Клайпедського порту, Литва, запропонував свої потужності під українське зерно. Допомогу Україні запропонував “Термінал для сипучих вантажів”.

В Офісі Президента очікують, що Чорногорія посилить санкції проти рф та закриє свої порти для російських суден.

Стало відомо, що тарифи на чорноморських маршрутах, ймовірно, будуть підвищуватися — в основному через збереження військових ризиків і зростання вартості страхової гарантії безпеки суден.

Країни Балтії та Фінляндія об’єднають ракетні системи берегової охорони, аби зробити Балтійське море внутрішнім морем НАТО та закрити його від рф.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також